Przejdź do treści strony

Obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku

Dzień Babci i Dziadka to w naszym przedszkolu niezwykle ważna tradycja. To cenna lekcja akceptacji, tolerancji, poszanowania oraz niesienia uśmiechu i pomocy osobom starszym. To również okazja do wzmacniania więzi rodzinnych i międzypokoleniowych.

Każdego roku, w tym szczególnym czasie, naszymi wyjątkowymi gośćmi byli nie tylko nasi dziadkowie, ale również zaprzyjaźnieni Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu SENIOR+ działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku. W tym roku uroczystość przybrała nieco inną formę. Nasze przedszkolaki udowodniły, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, by nieść radość innym.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczna nasi Seniorzy nie mogli zagościć w progach naszego przedszkola, dlatego to my wybraliśmy się z niespodzianką do nich. Każda z grup przygotowała wyjątkowy występ, który następnie nagrała. Wszystkie te występy zostały scalone w jeden wyjątkowy program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, który można obejrzeć pod podanym niżej adresem. Od maluchów po starszaki, wszystkie przedszkolaki, piosenką, wierszem i tańcem niosą najpiękniejsze życzenia dla wszystkich babć i dziadków.

Film do obejrzenia pod tym adresem: https://youtu.be/Qfyy1iaC0m8