Przejdź do treści strony

MULTIMEDIALNE MUZEUM STALAGU IB I HISTORII OLSZTYNKA

Dnia 26 czerwca 2015 roku w Olsztynku nastąpiła  inauguracja Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag  IB i Historii Olsztynka. W uroczystości  wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych i lokalnych instytucji  oraz wszyscy przybyli goście.

Nowy obiekt  wywołuje zainteresowanie zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nas ze wszystkich stron świata. Sukces instytucji świadczy o jej znaczącym  potencjale kulturalnym, edukacyjnym i promocyjnym w skali regionu.

Istotnym zadaniem Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka jest tworzenie bazy danych dotyczącej byłych jeńców wojennych. Ze względu na fakt, że Stalag IB był obozem międzynarodowym, podjęliśmy współpracę z innymi państwami w celu wymiany informacji oraz dokumentacji.

Muzeum podzielone jest na dwie sale. Pierwsza poświęcona jest dziejom Olsztynka oraz walorom turystycznym miasta i gminy. Drugi dział  rozpoczyna się historią I wojny światowej, jej skutków dla tego regionu z szczególnym uwzględnieniem wybudowania mauzoleum Tannenberg-Denkmal, Ta sala przede wszystkim upamiętnia ofiary drugiego co do wielkości w Prusach Wschodnich obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein, funkcjonującego w latach 1939-1945.

 

Kontakt:

Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka
ul. Ratusz 1
11-015 Olsztynek
E-mail: muzeum@olsztynek.pl
Strona WWW: www.muzeum.olsztynek.pl
Telefon: (89) 519 54 90

 

Harmonogram otwarcia Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka
na czerwiec 2022 r.

Termin

          Godziny otwarcia

Poniedziałek

Nieczynne

Wtorek

9.00-15.00

Środa

9.00-15.00

Czwartek

9.00-15.00

Piątek

9.00-15.00

Sobota

Nieczynne

Niedziela

Nieczynne

Zmiany w  harmonogramie

16.06.2022

Nieczynne

 

Istnieje możliwość zwiedzenia Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka w innym okresie niż w przedstawionym harmonogramie dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 89 5195490 lub 535483679.
Rezerwacja powinna zostać zgłoszona najpóźniej dwa dni  przed planowanym terminem zwiedzania obiektu.

WSTĘP BEZPŁATNY