Przejdź do treści strony

Dni Olsztynka 2024

21 czerwca 2024 roku rozpoczęły się uroczyste obchody Dni Olsztynka. Wydarzenie rozpoczęło się od symbolicznego przekazania klucza do bram miasta przez Burmistrza Roberta Waraksę na ręce Wielkiej Ochmistrzyni, w którą wcieliła się Pani Katarzyna Waluk, otwierając drzwi do trzech dni pełnych radości, muzyki, rywalizacji i wspólnych przeżyć dla mieszkańców i licznie przybyłych gości.
Pierwszy dzień rozpoczęła barwna parada przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy, ale także parlamentarzyści, szkoły, przedstawiciele instytucji, kluby, firmy z gminy oraz goście z gmin partnerskich: Walkenried (Niemcy) i Łapsze Niżne (Polska). Wieczorem atmosferę urozmaiciły koncerty Kasi Kowalskiej, Zespołu Solid Rock i Radiomaszyny, a dzień zakończono radosną dyskoteką, trwającą do późnych godzin nocnych.
Drugiego dnia emocje nie opadły, a uczestnicy mogli wziąć udział w Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Zalando, wyścigu rowerowym Tour de Olsztynek, Olsztyneckim Biegu w Szpilkach oraz w Konkursie Jedzenia Olsztyneckich Jagodzianek. Po południu scenę zdominowały lokalne zespoły z Miejskiego Domu Kultury, a następnie wystąpiły gwiazdy wieczoru – Brathanki i Andre, które porwały publiczność. Po północy atmosferę jeszcze bardziej podgrzały Młode Wilki, zapewniając niezapomnianą zabawę.
Trzeci dzień obfitował w kolejne emocje i atrakcje, w tym Grę Miejską „Witajcie w naszej bajce”, która przeniosła uczestników w magiczny świat pełen zagadek i wyzwań. Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza oraz Turniej Rycerski o Topór Guntera von Hohenstein w Wiosce Rycerskiej przyciągnęły entuzjastów sportowych zmagań. Trzy dni świętowania nie tylko dostarczyły niezapomnianych wrażeń, lecz także umocniły więzi społeczności lokalnej oraz przyjaźnie międzynarodowe.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów, uczestników oraz mieszkańców Olsztynka za ich zaangażowanie i wkład w organizację tego wyjątkowego święta. Wasza energia i entuzjazm sprawiły, że Dni Olsztynka były niezapomnianym przeżyciem dla każdego z nas!