Przejdź do treści strony

Program Edukacyjny eko-PROFIT - REcycling, to się opłaca! Zdobądź dofinansowanie i zrób coś dobrego dla środowiska!

Zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym eko-PROFIT – Recycling, to się opłaca.

Udział w projekcie umożliwia:

  1. Otrzymanie dofinansowania (uczestnik otrzymuje wynagrodzenie za każdy kilogram zebranego sprzętu i baterii).
  2. Przyczynienie się do właściwego zagospodarowania elektroodpadów poprzez organizację dodatkowych miejsc zbiórki zużytego sprzętu oraz baterii i akumulatorów.
  3. Aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie elektroodpadów.

Jakie przedmioty są zbierane?

Elektroodpady, czyli urządzenia zasilane prądem, w tym również te zasilane bateriami – RTV, AGD, IT, baterie, akumulatory i inne.

Co otrzymuje uczestnik za przekazane elektroodpady? W zamian za zebrane i przekazane w ramach programu elektroodpady, uczestnik otrzyma według wyboru:

  • 0,50 zł za kilogram (czyli 500 zł za tonę) w formie przelewu lub środków na karcie przedpłaconej lub
  • 1 punkt w programie partnerskim ZBIERAJ Z REMONDIS (https://www.zbierajzremondis.pl/) do wymiany na atrakcyjne nagrody rzeczowe i bony za każde pełne 10 kg.

Po zgromadzeniu minimum logistycznego i zgłoszeniu gotowości do przekazania elektroodpadów, zostaną one odebrane przez profesjonalna firmę recyklingową

Program ma charakter ciągły nie jest ograniczony w czasie. Zbiórki można przeprowadzać cykliczne i cały czas dbać o środowisko a przy okazji o fundusze swojej organizacji.

Eko-PROFIT jest programem edukacyjnym, propagującym prawidłowe postępowanie z elektroodpadami. Elektroodpady są źródłem cennych surowców w procesie recyklingu ale także mogą zawierać substancje szkodliwe dla środowiska. Uczestnicy programu przekazują te informacje lokalnej społeczności oraz zachęcają ich do prawidłowego pozbywania się elektroodpadów.

Więcej informacji na stronie:  https://eko-profit.pl/

Dołącz i zmieniaj świat na lepsze!