Przejdź do treści strony

Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwon-do ZSPUT w Olsztynku

16 lutego 2019 roku w Olsztynku odbyła się już czwarta edycja turnieju "Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwon-do ZSPUT".

W zawodach wzięło udział 140 zawodników z 10 klubów. Zawodnicy brali udział w konkurencjach walk light contact, semi-contact, touch contact, soft stick, w układach tradycyjnych i otwartych oraz technikach szybkościowych.

Klub Sportowy Egida reprezentowało 34 zawodników, którzy zdobyli 47 medali (16/22/9), co dało 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sekcję Egidy z Olsztynka reprezentowało 8 zawodników, którzy również mieli realny wkład w dorobek medalowy klubu.

W swoim debiucie na zawodach po czterech świetnych walkach złoty medal w kategorii dzieci wywalczył Jakub Marciniak (Soft Stick). Wśród Młodzików srebro wywalczył Jeremiasz Ossowski (Soft Stick), a srebro (techniki szybkościowe) i złoto (touch contact) dorzucił Szymon Wilk. W kategorii Kadet trzy medale wywalczył Kacper Szczepański - złoto w walkach semi contact i srebra w układach formalnych i walkach light contact.

Do niezwykle udanych może te zawody zaliczyć starszy z braci Ossowskich, Jonatan, który po świetnych walkach wrócił do domu z dwoma srebrnymi medalami z walkach light contact i Semi contact Seniorów.