Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Podziękowanie za remont Szkoły Filialnej w Królikowie

 Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym"

Karl Bath

Największą radością i dumą Szkoły Filialnej w Królikowie jest wyjątkowy jej klimat. Panuje tu rodzin  na atmosfera młodych, zaangażowanych, kreatywnych i pracowitych rodziców i nauczycieli. W 2018r. doznaliśmy pełni szczęścia założono nam gaz i szkołę pokryto nowym dachem. Jedyną naszą bolączką były ogromne zacieki w dwóch pomieszczeniach placówki. Duże nakłady związane z założeniem gazu i nowym dachem wyczerpały rezerwy budżetowe przeznaczone na naszą szkołę. Dlatego wzięliśmy losy w swoje ręce. Kierownik szkoły Marzenna Stefanowicz spotkała się 30.07.2019r. z Radą Rodziców. Spotkanie zaowocowało podjęciem decyzji, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych  i odmalujemy sale.  Pierwszym krokiem było  wystosowanie listu intencyjnego do „Przyjaciół szkoły”. Otrzymali go przedsiębiorcy z Królikowa i okolic oraz instytucje prowadzące działalność na terenie gminy Olsztynek. Już tydzień po wystosowaniu listu mieliśmy niezbędne materiały malarskie. Z dużym zaangażowaniem do prac remontowych włączyli się rodzice i pracownicy szkoły. Tym sposobem wymalowaliśmy dwie sale lekcyjne, łazienkę, dolny korytarz, pomieszczenie do przygotowywania herbaty. Materiałów starczyło na natryskowe pomalowanie bramy wjazdowej, odświeżenie drewnianego domku i sceny na boisku szkoły oraz murków przed szkołą. Gdy to wszystko mieliśmy gotowe na nasz list odpowiedziała Firma TYMBARK i zaproponowała wymalowanie jeszcze jednej klasy na dole i górnego korytarza. To cudowne choć niewiarygodne, że przystąpiliśmy do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 z prawie wszystkimi odnowionymi pomieszczeniami. Radość nas rozpiera. Szkoła to serce Królikowa. Leży w centrum wsi, jest piękna na zewnątrz i wewnątrz budynku, pachnąca czystością i nowością, pełni istotną rolę w życiu społeczności wiejskiej. Dzieci mają wspaniałe warunki do nauki. Udało się to nam osiągnąć dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi i instytucji oraz zaangażowaniu rodziców i pracowników szkoły. W przeprowadzenie remontu włożono mnóstwo trudu. Dlatego wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu, pracując charytatywnie czy też wspomagając naszą szkołę finansowo lub rzeczowo, pragnę serdecznie podziękować.

Ogromne podziękowania składam:

- Rodzicom: Grzegorzowi i Elżbiecie Pniewskim, Romanowi Domżalskiemu, Patrykowi Domżalskiemu, Małgorzacie Piróg, Annie i Tomaszowi Malińskim, Januszowi Grzybowskiemu, Maciejowi Kaczmarczyk, Natalii Orzechowskiej, Dariuszowi Miniszewskiemu, Grzegorzowi i Michałowi Kasperowicz.

- Pracownikom szkoły: Beacie Andrysiak, Beacie Sawońskiej;

- Sponsorom, którzy zapewnili materiały malarskie, robociznę:

*Firma TYMBARK, *Usługi Wodno-Kanalizacyjne Tomasz Krebs, *WIK-Plast Mariusz Wysocki, *Baza Zaplecza Technicznego Andrzej Szałkowski, *,,LEAR” Leszek Argalski, *Arkadiusz Piróg, *Roman Domżalski, Urszula Stefanowicz-Peczyńska i Konrad Peczyński;

- Sponsorom, którzy wsparli nas finansowo:

*Energetyka Północ Marcin i Marta Sosnowscy, *Robert Waraksa, *Usługi Kominiarskie i Transportowe Jan Giranowski, *Chemikol Zbigniew Kwiatkowski, * Anna Malińska, * Anna i Michał Kluskiewicz, *Ewa Szerszeniewska, *Rafał Draszek.

Dzisiaj już wiemy, że marzenia się spełniają i oby ta wiara w nas została na zawsze. Nie wyobrażamy sobie, by coś co tak pięknie współgra, pracuje i cieszy mogło być niezauważone i niedocenione. Jeszcze raz pięknie dziękujemy!

 

                                                                                          Kierownik

                                                                                             Szkoły Filialnej w Królikowie

 Marzenna Stefanowicz