Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Dni Olsztynka 2019

W piątek 28 czerwca rozpoczęły się Dni Olsztynka. Uroczyste obchody zainaugurowała Msza Św. z okazji Święta Patrona Miasta w kościele NSPJ w Olsztynku oraz akademia z okazji 660-lecia nadania praw miejskich w trakcie, której wręczono tytuły Zasłużonych Dla Olsztynka. Po akademii ulicami miasta przemaszerowała wspaniałej wielobarwna parady mieszkańców, szkół, instytucji, klubów, organizacji i pasjonatów motoryzacji. W tym roku w obchodach wzięły udział delegacje zagraniczne z Niemiec i z Rosji.

Przed olsztyneckim ratuszem odbyło się oficjalne przekazanie klucza do bram miasta przez Mirosława Stegienko Burmistrza Olsztynka Wielkiej Ochmistrzyni, która na czas trzydniowych harców i zabaw w mieście objęła władzę, a w rolę tej postaci wcieliła się Katarzyna Waluk dyrektor MDK-u w Olsztynku, który organizacyjnie przygotował całą imprezę i czuwa nad jej prawidłowym przebiegiem. W Parku Sportu, Kultury i Rozrywki odbyły się pokazy muzyczne i sportowe zaplanowane w tym dniu, które uświetnił koncert zespołu Classic.

W sobotę 29 czerwca od rana wędkarze rywalizowali w poszukiwaniu „grubej” ryby w zawodach o Puchar Burmistrza Olsztynka nad jeziorem Jemiołowskim, a przy stolikach zmagali się ze sobą brydżyści w Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza. Tradycyjnie odbył się wyścig rowerowy dla dzieci Tour de Olsztynek, Olsztynecki Bieg w Szpilkach oraz IX Konkurs Jedzenia Jagodzianek. Na scenie w parku wystąpili artyści, skupieni w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku. O godz. 18.00 publiczność rozbawił Jerzy Kryszak. O 22.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół Varius Manx. Dzień zakończył pokaz fajerwerków i Video Dyskoteka.

W niedzielę trzeciego dnia kończącego święto miasta o 12.00 na plaży jeziora Jemiołowskiego odbył się pokaz modeli latających. O 18.00 na scenie w Parku wystąpiły grupy taneczne oraz zespoły muzyczne skupione przy olsztyneckim domu kultury. Gwiazdą wieczoru była Cleo.