Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

XXI WARMIŃSKO – MAZURSKIE DNI RODZINY w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku

Tegoroczna edycja Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbywała się pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”. „Dni Rodziny” to święto, które już na stałe zagościło w kalendarzu naszego przedszkola.

Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalne więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny, integruje ze sobą również wszystkie rodziny.

Przedszkolaki już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie w swoich grupach do występów artystycznych przed rodzicami, którymi chciały wyrazić swoją ogromną miłość i wdzięczność rodzicom za ich trud, oddanie i poświęcenie, jakie wkładają w codzienną opiekę i wychowanie nad nimi.

Nasze przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek, przygotowały szereg atrakcji, by jak najlepiej ugości swoich rodziców w tym wyjątkowym czasie.

W dniach od 24 maja do 6 czerwca we wszystkich grupach  odbywały się uroczyste obchody „Dni Rodziny”, na których nie zabrakło pięknych wierszy recytowanych przez dzieci, piosenek śpiewanych tylko dla ukochanych rodziców. Dzieci tańczyły  tańce do różnej muzyki,  przedstawiały inscenizacje  np. „Jak tata z mamą się poznali”, zaprezentowały tańce i przyśpiewki ludowe z regionu Warmii i Mazur. Odbyło się również ognisko w Szkółce Jagiełek, gdzie rodzice razem z dziećmi uczestniczyli w lekcji z leśnikiem na temat- „Drzewo mój przyjaciel”. Spotkanie z okazji  „Dni Rodziny” odbyło się pod Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce.

Wszystkie dzieci przygotowały piękne, własnoręcznie wykonane upominki dla rodziców, był też słodki poczęstunek, a spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci Państwa jak i naszych małych przedszkolaków. Wspólne spędzanie czasu to - najlepszy prezent dla dziecka i dla rodziców.

Nauczycielki Przedszkola Miejskiego w Olsztynku