Przejdź do treści strony

Kalendarz Wydarzeń

Bezpieczne Wakacje 2019

11 czerwca br. już po raz trzeci nad jeziorem Jemiołowskim odbył się festyn „Bezpieczne Wakacje 2019”. Impreza skierowana była dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych z naszej gminy. Celem jej jest propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań nie tylko w czasie wakacji. Jak zwykle na dzieci czekało wiele atrakcji, które bawiąc – uczyć będą jak bezpiecznie wypoczywać i nie szkodzić przyrodzie.

Imprezę rozpoczął Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko krótko opowiadając jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na wodzie i w okolicach zbiorników wodnych a edukowanie dzieci powinno odbywać się właśnie poprzez takie spotkania dostarczające praktycznej wiedzy.

Najmłodsi mogli podziwiać prezentację sprzętu policyjnego, strażackiego i ratownictwa medycznego w akcji. Nie zabrakło też zabawy przy ciekawych konkursach edukacyjnych. Nowością w czasie tegorocznego festynu był udział Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, który odpowiada za bezpieczeństwo zbiorników wodnych.

Poprzez pokazy działań służb ratowniczych dzieci miały okazję uczyć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i na wodzie. Przy stanowisku edukacyjnym Nadleśnictwa Olsztynek leśnicy uczulali na zagrożenia mogące występować w lasach oraz promowali zachowania proekologiczne.

Jak co roku partnerami Powiatu Olsztyńskiego przy realizacji tego przedsięwzięcia są: Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, gminy powiatu olsztyńskiego oraz OSP i nadleśnictwa. W tym roku także Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.

W przeprowadzony festyn zaangażowane były: Powiat Olsztyński, Gmina Olsztynek, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku,  Komisariat Policji w Olsztynku, Straż Miejska w Olsztynku, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratowniczego, Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Olsztynku, Nadleśnictwo Olsztynek.

Wszystkim organizatorom należą się podziękowania za pomysł i sprawną organizację przedsięwzięcia.


Wypełnij formularz, jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach drogą emailową
Kliknij przycisk, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zbliżających się wydarzeniach poprzez powiadomienia PUSH