Przejdź do treści strony

ZŁOTE GODY

50 lat to tak wiele ale jakże szybko minęły te lata …

W dniach 19 lipca i 20 lipca br. w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku po raz kolejny odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.  W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczyło 13 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Olsztynek, które swoje 50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzi w br. Na tę niecodzienną uroczystość pary przybyły w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych.

W tym zaszczytnym gronie byli wspólnie z nami, Dostojni Jubilaci:

 1. Państwo Bernadeta i Gerard Augustin.
 2. Państwo Zofia i Czesław Binkul.
 3. Państwo Józefa i Kazimierz Borzewscy
 4. Państwo Anna i Janusz Budniccy.
 5. Państwo Halina i Roman Dąbrowscy.
 6. Państwo Teresa i Bolesław Janik.
 7. Państwo Irena i Zbigniew Jaszczanin.
 8. Państwo Renata i Jerzy Kwiatkowscy.
 9. Państwo Janina i Jan Malinowscy.
 10. Państwo Maria i Józef Podolak.
 11. Państwo Urszula i Ryszard Trafni.
 12. Państwo Teresa i Jerzy Tytz.
 13. Państwo Barbara i Zenon Wal.

Pozostałe pary małżeńskie odbierają swoje medale osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego
w Olsztynku. Wśród Dostojnych Jubilatów odznaczeni również zostali:

 1. Państwo Maria i Andrzej Antosiewicz.
 2. Państwo Krystyna i Bazyli Bociej.
 3. Państwo Danuta i Jerzy Kalinowscy.
 4. Państwo Barbara i Ryszard Kucińscy.
 5. Państwo Maria i Władysław Kędziora.
 6. Państwo Elżbieta i Tadeusz Murawscy.
 7. Państwo Krystyna i Heronim Pawlak.

W ceremonii wzięli udział Pełniący funkcję Burmistrza Olsztynka Tomasz Maria Starowieyski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olsztynku Emilia Dumka.

Uroczystość Złotych Godów prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olsztynku
Emilia Dumka. W trakcie obchodów jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego pary odnowiły przyrzeczenie złożone 50 lat temu. Podziękowały sobie za wspólnie spędzone lata, za okazaną miłość, przywiązanie i opiekę. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego złożyła Szanownym Jubilatom gratulacje i życzenia z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Pełniący funkcję Burmistrza Olsztynka Tomasz Maria Starowieyski odczytał list gratulacyjny od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Artura Chojeckiego, który otrzymali wszyscy Jubilaci. Złożył Dostojnym Jubilatom również serdeczne gratulacje tak wspaniałego jubileuszu i życzył kolejnych lat pełnych szczęścia, pomyślności i wytrwałości. Podkreślił, że ten jubileusz obchodzony przez pary jest przykładem dobrej rodziny, że każda gmina i społeczność musi opierać się na mocnej rodzinie. Życzenia i gratulacje pięknego jubileuszu złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda.

Dekoracji przyznanymi medalami z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego, wręczenia dyplomów, listów gratulacyjnych i bukietów kwiatów dokonali: Pełniący funkcję Burmistrza Olsztynka Tomasz Maria Starowieyski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olsztynku Emilia Dumka.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego uświetnił występ p. Magdaleny Wilk. Koncert w pełni nawiązywał tematycznie do tego pięknego jubileuszu tj. do Złotych Godów.  Oprawę muzyczną zapewnił również Pan Jarosław Maciej Hacia, który witał melodyjnie i muzycznie naszych Szanownych Jubilatów. Wspólnie zaśpiewaliśmy dla nich 100 lat.

Wszystkich Dostojnych Jubilatów i ich gości (rodzinę i przyjaciół) podjęto słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim Jubilatom życzymy aby dalej szli przez życie mocno trzymając się za ręce, zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi, zawsze razem oraz pewni swoich uczuć. Życzymy Państwu kolejnych wspaniałych Jubileuszy !

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość
w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

A. Bekante

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali swoją pomoc przy zorganizowaniu tej wyjątkowej uroczystości ZłotychGodów.

Emilia Dumka - Kierownik USC w Olsztynku