Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Wsparcie dla Gminy Olsztynek

9 lipca wiceburmistrz Olsztynka Anna Luśnia odebrała z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego promesę na ponad 700 tys. złotych, podpisaną przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Powiat olsztyński oraz gminy go tworzące to najwięksi beneficjenci środków z rządowego tzw. Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Fundusz Inwestycji Samorządowych zwany „tarczą inwestycyjną dla samorządów” ma zrekompensować samorządom terytorialnym ubytki wpływów z podatków powstałe w wyniku epidemii koronawirusa. Na Warmię i Mazury z tego tytułu trafi 223 mln zł. Kwota ta została wyliczona w oparciu o algorytm uwzględniający m.in. zapisane w budżetach samorządów inwestycje.

Otrzymane środki samorządy będą mogły przeznaczyć na szeroko rozumiane inwestycje, na przykład na drogi, chodniki, żłobki, kanalizacje itp. Mogą one także stanowić wkład własny przy inwestycjach realizowanych przy wsparciu z innych programów. Środki te będzie można wydatkować do końca 2022 roku.

Wręczone promesy mają zostać zrealizowane przez rząd po wakacjach, wtedy to pieniądze powinny trafić już do kas samorządów.