Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

20 000 maseczek trafiło do Olsztynka!

Miło jest nam poinformować, że Gmina Olsztynek pozyskała w ramach charytatywnej akcji „Maseczki dla Polski” 20 000 darmowych maseczek wielokrotnego użytku, które dotarły do Nidzicy i na tamtejszym Stadionie Miejskim zostały uroczyście przekazane gminie Olsztynek oraz Gminie Nidzica (21 000 sztuk). Akces o pozyskanie maseczek Burmistrz Mirosław Stegienko zgłosił już z początkiem kwietnia. Zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment okazały się tak duże, że Nidzica wraz z Olsztynkiem zobowiązane były poczekać na realizację zamówienia.

Maseczki jeszcze w tym tygodniu trafią do naszych mieszkańców. W Olsztynku planujemy uruchomić trzy stacjonarne punkty wydawania maseczek w postaci namiotów handlowych:

1. Plac Św. Piotra – obsługiwany przez Straż Miejską i pracowników urzędu,

2. Parking przy Biedronce – obsługiwany przez Młodzieżową Radę Miejską,

3. Plac  przy Przychodni Zdrowia – obsługiwany przez harcerzy z I Olsztyneckiego Szczepu Drużyn „Żywioły”.

Maseczki będzie można również odbierać w Miejskim Domu Kultury oraz w Bibliotece Miejskiej. Do sołectw maseczki dostarczy Straż Miejska, gdzie będą je dystrybuowali sołtysi i lokalne sklepy.

O wszystkich szczegółach akcji poinformujemy jak najszybciej.

Jest nam szczególnie miło poinformować, że jednym z głównych sponsorów akcji jest Firma WIPASZ S.A., która przeznaczyła na ten cel 1,5 miliona złotych.

Zdjęcia ze strony: http://nidzica.wm.pl/