Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Świąteczne spotkanie z jasełkami w tle w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie

Jak co roku, w naszej szkole tuż przed  Bożym Narodzeniem, zatrzymujemy się na chwilę, aby przywołać piękne, rodzinne święta.

20 grudnia br. cała społeczność szkolna i przedszkolna, jak również zacni goście: Pani Burmistrz Anna Luśnia, Pani Alicja Woźnicka Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych, Pani Ewa Szerszeniewska Dyrektor Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Olsztynku, Pankom. Janusz Wirchanowicz Komendant Komisariatu Policji w Olsztynku, sołtys Mariusz Szczyglak oraz  rodzice, obejrzeli  bożonarodzeniowe przedstawienie.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Piotr Kolek, który przywitał gości i złożył wszystkim zebranym piękne życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie swój występ  zaprezentowali rodzice przedszkolaków. Po dorosłych głos zabrali najmłodsi - dzieci przedszkolne, które recytowały piękne wiersze o Bożym Narodzeniu i zaśpiewały kolędy. Pan Dyrektor wraz z gośćmi wręczył nagrody rodzicom i przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie na stroik świąteczny. Ich niezwykle pomysłowe prace, z których zrobiono wystawkę, można było podziwiać w sali gimnastycznej.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez  klasę Va. Uczniowie  cofnęli się w czasie do narodzin Chrystusa i pokazali  cud przyjścia na świat naszego Zbawiciela. W pięknej aranżacji, przypomnieli wszystkim ewangelię z ,,Pisma Świętego”. Jasełka przeplatane były  tradycyjnymi polskimi kolędami, śpiewanymi i granymi na instrumentach przez naszych uczniów.

Po występach w szkole złożyliśmy wizytę w Domu Opieki Zielone w Waplewie, aby zaprezentować  przedstawienie jasełkowe, które było darem serca naszych uczniów dla mieszkańców wspomnianej placówki.

Gra małych aktorów dostarczyła seniorom wielu wzruszeń, a także zachęciła ich do aktywnego udziału poprzez wspólne kolędowanie. Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród ludzi, którzy „jesień” swego życia spędzają  w Domu Opieki Zielone, ale również wśród naszych uczniów, którzy podarowali im najwspanialszy prezent – uśmiech, szacunek oraz chwilę radości. Już wiele wieków temu Cyceron pisał: „Czy jest coś bardziej przyjemnego niż starość otoczona młodością, która chce się czegoś nauczyć?”.

Podziękowaniom nie było końca. Na zakończenie uczniowie z koła wolontariatu przekazali mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Chwile w Domu Opieki Zielone na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a my przekonaliśmy się, jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia.     

Katarzyna Rochoń

Małgorzata Moroz