Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Misiowe urodziny w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku

W czasach, w których królują tablety, laptopy, smartfony i wszelkiego rodzaju urządzenia multimedialne, pozostała jedna wyjątkowa zabawka, której nawet najlepszy i najbardziej zmechanizowany robot nie zastąpi. To niezastąpiony miś pluszowy, który nigdy nie przestanie być na topie. Towarzyszy on dzieciom od wielu lat, w chwilach radości i smutku. Od zawsze misie są najlepszymi powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pozwalają spokojnie zasypiać. Dlatego też 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. I w naszym przedszkolu święto to stało się tradycją.

Dnia 25.11.2019 r. przedszkolaki z Olsztynka obchodziły 117 urodziny Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym, czy też dużym przyjacielem. Zawitały misie kolorowe, puchate i mięciutkie. Każdy był piękny i wyjątkowy.
Zabawę rozpoczęliśmy muzyczną gimnastyką ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. W naszej misiowej krainie nie zabrakło misiowych pociągów oraz tańców z naszymi milusińskimi. Dzieci rozpoznawały z jakiej bajki pochodzi usłyszana melodia, rozwiązywały misiowe quizy, wspólne pląsały i śpiewały piosenki o misiach.

Niezwykłą niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków było spotkanie z prawdziwym misiem Kubusiem. Były wspólne tańce i zabawy. Zadaniem specjalnym dla przedszkolaków przygotowanym przez Kubusia było złożenie misiowej przysięgi i odtańczenie niedźwiedziego pląsu. Wszyscy spisali się na medal! Nasz gość specjalny wręczył wszystkim grupom oficjalny dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, zaś dzieci odśpiewały uroczyste „Sto lat!” z okazji tego niezwykłego święta.

Uroczystość zakończyliśmy wspólnym tańcem. Pożegnaliśmy Kubusia wielkimi brawami i zaprosiliśmy już za rok na kolejną urodzinową imprezkę. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie na pewno w naszych wspomnieniach.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbyła się akcja charytatywna „Podziel się misiem!”, w której prowadzona była zbiórka nowych pluszaków. Zebrane maskotki trafiły do małych pacjentów przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce. Radość i uśmiech zawitały na buziach wszystkich obdarowanych. Cieszymy się, że tym małym gestem mogliśmy dać tak wiele szczęścia. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję.

Nauczycielki Przedszkola Miejskiego w Olsztynku

Karolina Nowacka

Nina Salwin

Emilia Łojewska