Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Schronisko- azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę

Dnia 30.10.2019r. uczniowie klas 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku wspólnie z wychowawcami p. Owczarek i p. Deorocką udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Wśród przywiezionych darów przez naszych uczniów znalazła się karma dla piesków, zabawki, ciepłe koce i poduszki.

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje. Dzieci zrozumiały, że posiadanie zwierząt to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek i odpowiedzialność wobec słabszej istoty.

Niewątpliwie emocjonującym przeżyciem było wyprowadzenie starszego już psa Milusia na spacer. Mimo podeszłego wieku wizyta dzieci, jak również spacer po lesie sprawiły mu wiele radości. To pies, który jest bardzo przyjaźnie nastawiony do dzieci.

Ta wizyta to doskonały przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt- by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. Należy uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt, tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

Zachęcamy wszystkie szkoły do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

                                                                                                          Monika Owczarek