Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Święto Pieczonego Ziemniaka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie

Ziemniak mały, ziemniak duży, ziemniak w domu i w podróży.
Do jedzenia doskonały i dla dużych i dla małych.
Dziś najlepszy, bo pieczony.
Więc nie będziesz zaskoczony, że tak bardzo nam smakuje i na pewno każdy go skosztuje.

29 września br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Jak co roku jest to okazja, aby do wspólnej zabawy zaprosić całe rodziny. Tak było i tym razem, rodzice nie zawiedli i bardzo licznie stawili się wraz z dziećmi w to słoneczne, piątkowe popołudnie. Uczestników tego święta serdecznie powitał dyrektor szkoły Pan Piotr Kolek życząc wszystkim wesołej zabawy a następnie wraz z sołtysem Panem Mariuszem Szczyglak zaprosili dzieci do pociągu krasnoludków.

Nasze przedszkole bierze udział w międzynarodowym projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Z tej okazji na naszym pikniku mama Małgosi przeczytała wszystkim jesienną bajeczkę. Po krótkiej lekturze przeszliśmy do wspólnej zabawy w kole.  „Kartofelek”, „Wiewióreczka” i  „Polka fasolka” dostarczyły nam mnóstwo radości. Następnie rodzice przygotowali wspaniałą niespodziankę w postaci kukiełkowego teatrzyku o kasztanku. Publiczność była zachwycona, aktorzy wspaniali.

Podsumowaniem naszego spotkania było wykonanie pocztówki swojej miejscowości w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Jego celem jest wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u dzieci, uwrażliwienie na piękno, tradycje Polski, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.  

Na koniec wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku by spróbować pysznych pieczonych ziemniaków i kiełbasek. To było piękne, rodzinne popołudnie.

Karolina Gątarz