Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Burmistrz Olsztynka czyta dzieciom w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku

Okazji do czytania dzieciom jest wiele zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

W dniu 30.09.2019 r. na zaproszenie dyrekcji, nauczycieli i dzieci do przedszkola zawitał niecodzienny gość – Burmistrz Olsztynka Pan Mirosław Stegienko. Przyszedł przeczytać dzieciom bajkę i tym samym zainaugurował coroczną akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Najlepszą okazją ku temu przedsięwzięciu stał się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 i ma na celu promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

Burmistrz Olsztynka Pan Mirosław Stegienko przeczytał dzieciom bajkę Renaty Piątkowskiej „Starszy brat”. Podczas spotkania z przedszkolakami Burmistrz Olsztynka nie tylko czytał, ale także opowiadał, na czym polega jego praca. Dzieci uważnie słuchały.

Spotkanie upłynęło w wesołej i przyjemnej atmosferze. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały gościowi za odwiedziny. Dziękujemy.

 Koordynatorki akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
Iwona Grzeszczak
Anna Wachowska
Karolina Nowacka