Przejdź do treści strony

Kalendarz Wydarzeń

Wizyta studyjna Dziennikarzy w Gminie Olsztynek

W miniony weekend w Gminie Olsztynek odbyła się Wizyta Studyjna Dziennikarzy „Study Tour”. 12 dziennikarzy reprezentujących ogólnopolskie media zwiedzało Olsztynek i okolice. W najbliższym czasie powstaną reportaże z wizyty w mediach, które reprezentowali. Pierwszym punktem wizyty była Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku „Taras Krynitzky”, w której pokaz samego mistrza tworzenia wyrobów szklanych zrobił ogromne wrażenie na wspomnianej grupie.  Wcześniej Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko wraz z Zastępcą Anną Luśnia powitali zaproszonych gości i towarzyszyli w pokazie. Po pokazie udała się do Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki Sp z.o.o na degustacje wędzonych ryb. Kolejnym punktem programu było spotkanie z Dyrektorem Centrum Logistycznego Zalando Lounge oraz wizyta w Ostoi Natury w Tomaszynie, gdzie właściciel gospodarstwa przedstawiał skomplikowany proces produkcji ekologicznej żywności. Sobotni wieczór goście zakończyli wspólną kolacją w Ośrodku Wypoczynkowym Rewita Waplewo w Marózie. Gościom towarzyszyli Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko, Zastępca Burmistrza Anna Luśnia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzeja Wojdy.

Niedziela poświęcona była zwiedzaniu i poznawaniu Olsztynka, które rozpoczęto od wizyty na BioHub Bazarze na którym większość gości zrobiła zakupy ekologicznych produktów. Zabytkowa Wieża Ciśnień to kolejny punkt wizyty po której udano się na zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i historii Olsztynka. Około południa goście spacerując po Olsztynku udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku w którym skosztowali ufundowane przez właścicielkę słynne „olsztyneckie jagodzianki” jednocześnie degustując zioła, lemoniadę i przeróżne herbaty w Pijalni Ziół. Wizyta została zakończona wspólnym obiadem władz Olsztynka z zaproszonymi gośćmi po którym grupa wyjechała na zwiedzanie olsztyńskich atrakcji.

Wizyta Studyjna „Study Tour” to 3- dniowe przedsięwzięcie, którego współorganizatorem było: Stowarzyszenie Olsztyński Obszar Aglomeracyjny, Agencja medialna Evolution- Ewa Wolniewicz, Gmina Barczewo, Gmina Olsztynek oraz Miasto Olsztyn.

Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście zwiedzili najciekawsze atrakcje wspomnianych gmin, a które w najbliższym czasie będą opisane i opublikowane w mediach, które wspomniani dziennikarze reprezentują. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.


Wypełnij formularz, jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach drogą emailową
Kliknij przycisk, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zbliżających się wydarzeniach poprzez powiadomienia PUSH