Strona Olsztynka

Olsztynek na Free Time Festiwal 2018
Dodano: 09-04-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 2198
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 09-04-2018
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 46

7 kwietnia Gmina Olsztynek uczestniczyła w targach Free Time Festiwal 2018, które odbyły się w gdańskich halach targowych amberExpo. Miasta z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, zrzeszone w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, miały okazję zaprezentować się w ramach wspólnego stoiska.

Stoisko miasteczek spod szyldu Cittaslow zaprezentowało się na gdańskich targach po raz pierwszy. Materiały opatrzone pomarańczowym ślimakiem cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, innych wystawców, jak i mediów.

Przedstawiciele sieci udzielali bardzo wielu odpowiedzi na pytania, na czym polega idea Cittaslow i kogo łączy.

Nasza gmina zaprezentowała wszystkim odwiedzającym bogatą ofertę turystyczną z różnorodną bazą noclegową, bogatym zapleczem kulinarnym, interesującymi zabytkami i ciekawymi miejscami wartymi odwiedzenia, a stoisko naszego miasta cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób zwiedzających targi turystyczne.

Prawdziwą furorę wśród odwiedzających olsztyneckie stoisko zrobiły wędzone i marynowane ryby z Gospodarstwa Rybackiego Swaderki w Swaderkach, soki i napoje z największego zakładu w naszej gminie Tymbark MWS – Oddział Olsztynek, świeże pieczywo i słodkie bułki z piekarni SHP w Olsztynku, oraz szeroka gama produktów Wytwórni Octu i Musztardy Octim w Olsztynku. To wszystko spowodowało, że byliśmy zauważani i ciepło odbierani.

Na targach Free Time Festiwal na powierzchni 18 tys. m2 zaprezentowało się 250 wystawców. Ponad 20 tys. odwiedzających gości mogło skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez wystawców m.in.: mini boiska do piłki siatkowej i nożnej, mini stadionu lekkoatletycznego, park trampolin, torów testowych dla rowerów, możliwości ślizgów na 20-metrowym torze wodnym skimboardem, zawodów wioślarskich na ergometrach, ćwiczenia na trenażerach ruchu, nauki jazdy na rolkach, pokazów parkourowo-akrobatycznych, wystawy rowerów nietypowych: trójkołowych, poziomych, customowych i transportowych, kreatywnych eksperymentów i animacje dla dzieci, warsztatów linorytu, garncarstwa i budowania latawców i wielu innych.

Na Festiwalu nie zabrakło oferty skierowanej do turystów. Pomysły na różne formy wypoczynku - weekendowe wypady, kilkudniowe wycieczki i rodzinne wakacje - zaprezentowały najpiękniejsze regiony i miasta Polski w tym również Gmina Olsztynek w ramach stoiska Cittaslow oraz Środkowa Frankonia, Brandenburgia, Saksonia, Grodno, Wilno.

Mamy nadzieję, że promocja Gminy Olsztynek podczas trwania targów przyniesie naszej gminie oraz podmiotom działającym na jej terenie wiele korzyści i pozwoli dotrzeć ze swoją ofertą w coraz dalsze regiony Polski oraz za granicę.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i przekazane produkty na degustację przedsiębiorstwom z Gminy Olsztynek: Gospodarstwu Rybackiemu Swaderki w Swaderkach, Spółdzielni Handlowo Produkcyjnej w Olsztynku, Tymbark MWS – Oddział Olsztynek oraz Wytwórni Octu i Musztardy Octim w Olsztynku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 31-08-2017  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23