Strona Olsztynka

Olsztynek szuka najlepszych młodych filmowców
Dodano: 09-08-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 102
grafika

W Olsztynku po raz szósty odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja przestrzeń. W ramach tegorocznej edycji młodzież może zgłaszać filmy na dwa konkursy filmowe. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 16 października 2018 roku.

Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i z każdym rokiem cieszy się dużym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy telefonu komórkowego. Głównym celem wydarzenia jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności filmowej.

W ramach tegorocznego festiwalu odbędą się dwa konkursy filmowe. Na pierwszy z nich można zgłaszać krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można zgłaszać spoty telewizyjne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia, przed jakimi stoi młody człowiek. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 16 października 2018r. (decyduje data dostarczenia do Organizatora). Natomiast ogłoszenie wyników Festiwalu i rozdanie nagród laureatom nastąpi podczas Gali, która odbędzie się w Kinie „GRUNWALD” w Olsztynku 25 października 2018 roku. Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej www.zamek.edu.pl w zakładce Edukacja filmowa.

Podczas Młodzieżowego Festiwalu Filmowego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół w Olsztynku odbędą się także spotkania z twórcami, warsztaty filmowe, projekcje filmów konkursowych i pozakonkursowych.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń organizowany jest w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy Zespole Szkół w Olsztynku.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Rudnicka

Opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Olsztynku

tel.: 501 629 005

e-mail: magrudnicka@o2.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 23-07-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23