Strona Olsztynka

Olsztynecki Budżet Obywatelski – powstają pierwsze inwestycje
Dodano: 06-07-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 711

Jeszcze w lipcu przy przedszkolu i żłobku w Olsztynku powstanie nowe miejsce zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Mowa o projekcie „Kolorado - place zabaw dla dzieci”, który jest realizowany w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejnym bliskim realizacji projektem jest organizacja parku sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku

Obie inwestycje koordynuje Zespół Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku, który odpowiada m.in. za wykonanie wszystkich uzgodnień formalno-prawnych, wybór wykonawcy oraz realizację zadania.

Przy żłobku budowany jest plac zabaw, składający się z dwóch zestawów zabawowych. Jeden z nich będzie przeznaczony dla dzieci w wieku 2-3 lata, drugi zaś dla dzieci starszych. Zestawy składa się m. in. z wieżyczek, tuneli, zjeżdżalni oraz elementów wspinaczkowych. Zadanie obejmuje także wykonanie bezpiecznej nawierzchni z piasku. Prace powinny zakończyć się jeszcze w lipcu 2018 roku.

W przypadku projektu przy Szkole Podstawowej nr 2 finalizowana jest jeszcze dokumentacja. Projekt obejmuje wykonanie ogólnodostępnego parku sportowo-rekreacyjnego na wewnętrznym dziedzińcu szkoły. Park będzie składał się z elementów placu zabaw, bujaków sprężynowych, pomostu wiszącego, stołów do ping-ponga oraz gier w szachy. Zadanie powinno zostać zrealizowane do końca sierpnia.

Trzecim projektem, wskazanym przez mieszkańców do realizacji, jest „plaża staromiejska – teren wypoczynkowy i piknikowy nad nowym stawem w centrum Olsztynka”. Został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. Zadanie polega na zagospodarowaniu terenów wokół rzeki Jemiołówki w Olsztynku, położonych u zbiegu ulic: Chopina, Strażackiej, Staromiejskiej oraz Jagiełły w odległości ok. 300m od centrum Olsztynka. Celem projektu jest stworzenie terenu zapewniającego mieszkańcom wypoczynek i możliwość spędzania wolnego czasu.

Powyższe zadania zostały wybrane przez mieszkańców w głosowaniu w ramach II edycji Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego, która została rozstrzygnięta w 2017 roku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 19-09-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 83