Strona Olsztynka

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w ZSP w Waplewie
Dodano: 14-11-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 524
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 14-11-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 40

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To nieprzypadkowa data, ponieważ jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Święto to wbrew pozorom nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie kultowych postaci, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które nie tylko opisują świat własnym językiem, ale często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw pełnych empatii, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym.

Organizacją bajkowego święta w zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie zajęła się biblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski.

Tego dnia szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, księcia, Czerwonego Kapturka, Czarownice, Jasia i Małgosię, Kota w Butach, królika, rycerza, kucharza, małą myszkę. Podczas przerw uczniowie otrzymywali słodkie upominki od przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego. Wystarczyło jedynie rozwiązać przygotowane przez nie zagadki. Większość uczniów oczywiście nie miała z nimi problemu, a nieliczni nieznający prawidłowej odpowiedzi mieli szansę na odnalezienie jej w szkolnej bibliotece.

Tam też, aby uczcić to święto p. Joanna Kolek zorganizowała spotkanie dla uczniów naszej szkoły. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach i postaciach bajkowych. Uczestniczyły również we wspólnym czytaniu oraz przygotowanych dla nich konkursach i grach. Układały puzzle, grały w kalambury. Odgadywały tytuły bajek na podstawie wylosowanych przedmiotów lub obrazków będących symbolami bajkowymi. Spotkanie przebiegało w milej atmosferze i wszystkim dostarczyło wiele uśmiechu.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Chcemy, aby dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy im i zachęcajmy ich do samodzielnego czytania, zaczynając właśnie od bajek.

Bajki są nieodzownym elementem dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 38