Strona Olsztynka

„Jestem zdrowy i pływam jak ryba”
Dodano: 10-03-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3079
grafika

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Elgnówku od XI 2016r realizują projekt„Jestem zdrowy i pływam jak ryba”. Dotyczy on obszaru tematycznego „Zdrowie i aktywność fizyczna” i jest dofinansowany w ramach programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów‘’ organizowanego przez Fundację w porozumieniu z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Edycja 2/2016.

Koordynatorem projektu jest wychowawczyni klasy III, pani Krystyna Dziewulska .

Celem tego projektu jest nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania , zapobieganie i korygowanie wad postawy uczniów , upowszechnienie aktywności fizycznej wśród rówieśników oraz promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców wsi.

Zajęcia z nauki pływania są propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą nauczyć się pływać i spędzać czas aktywnie szczególnie w okresie ich intensywnego rozwoju. W trakcie trwania projektu zaplanowane są spotkania uczniów z osobami promującymi zdrowy styl życia.

Na początku uczniowie stworzyli i podpisali Kodeks Zachowania i Zasad Fair Play. Spotkali się również z panią pielęgniarką, która uświadomiła dzieciom jak ważna jest aktywność fizyczna, jak pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała. Uczniowie mieli również okazję spotkać się z panią dietetyk, która przedstawiła im prawidłowy sposób odżywiania się przed i po aktywności sportowej.

Od XII 2016r na basenie w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Kormoran w Mierkach uczniowie pod okiem instruktora uczą się podstawowych umiejętności pływackich m.in. utrzymywania na wodzie z użyciem pianki, deski, jak również bezpiecznego i kulturalnego korzystania z pływalni.

W ramach projektu, który będzie trwał do czerwca 2017r. trzecioklasiści zaplanowane mają również: przygotowanie wspólnego klasowego śniadania, spotkanie z redaktorem Gazety Warmińskiej i udzielenie wywiadu na temat projektu i zdrowego stylu życia. Czeka ich również wspólna wycieczka rowerowa z rodzicami i obejrzenie prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa podczas zabaw w wodzie.

Na zakończenie projektu  nasi uczniowie zaprezentują swoje umiejętności pływackie przed rodzicami. Mamy nadzieję, że wszyscy pokażą się z jak najlepszej strony.

Życzymy powodzenia i wytrwałości!!!

                                                                                              Wychowawczyni klasy III
                                                                                                  Krystyna Dziewulska

 

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 38