Strona Olsztynka

V Orszak Trzech Króli w Olsztynku
Dodano: 09-01-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1334
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 09-01-2018
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 24

W dniu 6 stycznia 2018 w Olsztynku odbył się piąty Orszak Trzech Króli. W tym roku organizatorem Orszaku była Szkoła Podstawowa nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku. Pierwsze przygotowania rozpoczęły się już w listopadzie. Zostały złożone odpowiednie dokumenty, podpisane umowy i rozpoczęło się uzyskiwanie zgód na przemarsz. W bezpośrednią organizację ulicznych jasełek włączyły się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich (Scena walki Aniołów z Diabłami), Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Jana Pawła II w Olsztynku ( Scena obwieszczenia światu Dobrej Nowiny), Zespół Szkół im. KC Mrongowiusza w Olsztynku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku (Orszak Niebieski) oraz Miejski Dom Kultury ( Scena Szopki Betlejemskiej oraz zabezpieczenie nagłośnienia do poszczególnych scen). Naszej szkole przypadła już tradycyjnie scena z Dworem Heroda, w której po mistrzowsku zagrali rodzice uczniów z naszej szkoły, uczennice - tancerki oraz rycerze Konwentu Św. Piotra. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom i uczniom, którzy stanowili Orszak Zielony. Było nas tak wielu, że zabrakło strojów. Drugą sceną przygotowaną przez naszą szkołę była Brama do nieba, w której tradycyjnie spotkaliśmy rodziców i uczniów przebranych za świętych i aniołów.

Odtwórcy ról Dworu Heroda: Herod- Leszek Wasyk, Diablica- Izabela Małgorzata Danilewicz, Kapłan- Waldemar Młodkowski, Rycerz - Mariusz Jankowski oraz jego kamraci  z Konwentu Świętego Pitra - Anna Krasowska i Cezary Krasowski, Grzegorz Kluczek, Mikołaj Brzozowski, Dworzanie z Dworu Heroda- Urszula Kozłowska, Agnieszka Bucholska, Monika Deptuła. Byliście wspaniali, jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

Dziękujemy rodzicom grającym role Świętych witających w bramie do nieba i podążających w Orszaku- Urszula Mierzejewska, Paweł Mierzejewski, Mariusz Widmański, Dorota Lewandowska, Iwona Rolka, Marta Nyga oraz wszystkim rodzicom biorącym udział w Orszaku.

Szczególne podziękowania chcemy złożyć Sylwii i Rafałowi oraz Kajetanowi Kowalskim odtwórcom roli Świętej Rodziny, panu Wojciechowi Jaroszewskiemu odtwórcy roli Melchiora, panu Markowi Żmijewskiemu- odtwórcy roli Kacpra , panu Pawłowi Wołkowi – odtwórcy roli Baltazara oraz panu Grzegorzowi Rudzińskiemu, który od samego początku prowadzi inscenizację.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65