Strona Olsztynka

Inwestycja drogowa w Mierkach
Dodano: 06-06-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1086
grafika

Mieszkańcy Mierek nie kryją zadowolenia z informacji, jaką przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie dotyczącej przebudowy odcinka drogi krajowej w miejscowości Mierki. Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji dwa programy inwestycji drogowych w województwie warmińsko-mazurskim. Przebudowany zostanie odcinek DK 58 w Mierkach i rozbudowane skrzyżowanie drogi krajowej nr 51 koło Dywit.

Wieloletnie starania burmistrza oraz radnych dobiegły końca teraz tylko czekamy na rozpoczęcie inwestycji. Jest to jedna z droższych inwestycji drogowych w naszej gminie i na taki wydatek nie byłoby nas stać, ale dzięki dobrej współpracy z GDDKiA w Olsztynie inwestycja stała się możliwa dodaje Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna.

To od lat wyczekiwana inwestycja w naszej wsi gdyż jest to najbardziej niebezpieczny odcinek drogi na terenie naszej gminy zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to przyjeżdża do nas tysiące turystów mówi Halina Żydecka sołtys Sołectwa Mierki. Bez święcenia zapewne się nie odbędzie dodaje z uśmiechem Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wojda radny z tego okręgu.

Artykuł w Gazecie Olsztyńskiej dostępny pod: linkiem

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23