Strona Olsztynka

PIŁKARKI PERŁY OLSZTYNEK NAJLEPSZE !!! ZWYCIĘŻCZYNIE VII MISTRZOSTW STREFY PRZYGRANICZNEJ
Dodano: 15-05-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1318
grafika

W dniach 11–13 maja 2018 r. odbyły się organizowane przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Miasto Malbork VII Mistrzostwa Strefy Przygranicznej Chłopców i Dziewcząt w Piłce Nożnej. Blisko 60 meczów, 24 drużyny, 240 zawodników i zawodniczek z Polski i Rosji rywalizowało o zwycięstwo, poznawali bogatą historię Malborka i przede wszystkim nawiązywali nowe przyjaźnie, które już za 4 miesiące będą mogli wzmocnić podczas rewanżowego turnieju w Kaliningradzie.

Pierwszego dnia na Stadionie Miejskim w Malborku miała miejsce uroczystość otwarcia mistrzostw strefy przygranicznej a potem odbyły się towarzyskie "mecze przyjaźni".

- Te mistrzostwa to doskonały moment, żeby rozwijać swoje zdolności piłkarskie, rywalizować z koleżankami i kolegami, ale również, a może przede wszystkim to doskonała okazja do nawiązywania przyjaźni, relacji. I mam nadzieję, że podczas tego turnieju w Malborku nawiąże się wiele przyjaźni między wami, które przetrwają dziesiątki lat. Tegoroczne mistrzostwa strefy przygranicznej są wyjątkowe, bo przecież za nieco ponad miesiąc odbędzie się wielkie święto futbolu – mistrzostwa świata, które m.in. będą się odbywać u naszych przyjaciół w Kaliningradzie. Mam nadzieję, że za lat osiem, może dwanaście ktoś z was grających w tym turnieju w Malborku również wystąpi na mistrzostwach świata - mówił Marek Charzewski, burmistrz Malborka. Jednym z gości podczas otwarcia mistrzostw strefy przygranicznej w Malborku była Agnieszka Marczak z Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie. Całą imprezę uświetnił pokaz Pawła Skóry – mistrza Polski, Europy i świata we freestyle futbolu.

W sobotę w godz. 9-13 odbyły się mecze grupowe. Drużyna trenera Zbigniewa Serowińskiego zaczęła swoje zmagania z walką o mistrzostwo od wysokiego zwycięstwa w swojej grupie nie przegrywając żadnego meczu. Wygrywając po kolei 4:0 z Szkołą Sportową nr 5 Kaliningrad, 5:0 z FK Szkołą Przyszłości Kaliningrad oraz 2:1 z Olimpico Malbork.  W niedzielę o godz.10 rozpoczęła się faza pucharowa a zakończenie mistrzostw o godz. 13. Piłkarki Perły Olsztynek najlepsze !!! Zwyciężczynie VII Mistrzostw Strefy Przygranicznej.

 Drużyna w składzie: Aleksandra Mierzejewska, Agnieszka Łapińska, Zofia Mojsik, Lena Staniszewska, Julia Nachaj, Iga Ososińska, Nikola Józefowicz, Oliwia Rabij, Emilia Syska, Karolina Draszek, Daria Gutkowska z trenerem Zbigniewem Serowińskim serdecznie dziękuje za wsparcie jakiego udzielają nam Radosław Juszczyk i Jerzy Gołaszewski.

 

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23