Strona Olsztynka

Perły z Olsztynka po raz kolejny na podium!
Dodano: 25-04-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1046
grafika

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta UKS Perły Olsztynek w Finale Wojewódzkim XVIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Finałowe zmagania regionu warmińsko-mazurskiego odbyły się 20 kwietnia na 12 boiskach Stadionu Miejskiego przy ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie. Dla najzdolniejszych młodych piłkarek i piłkarzy z regionu rozgrywki były kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W miejscowości nad Jeziorakiem na uczestników zawodów czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodniczkom i zawodnikom, ale także ich rodzicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do gry. Rozgrzewkę poprowadził słynny już Kubuś.

 Perły wśród 12 najlepszych drużyn województwa zajęły III miejsce. Rozgrywki grupowe olsztyneckie piłkarki przeszły jak burza. W pierwszym meczu spotkały się z gospodarzem rozgrywek UKS Mały Jeziorak. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza drużyna wygrała 6:0. W kolejnym spotkaniu dziewczęta pokonały zespół SP 30 Olsztyn 8:1. Ostatni mecz grupowy z drużyną UKS Biedroneczki Pisz zakończył się remisem 4:4. Do ćwierćfinału olsztyneckie piłkarki wyszły z pierwszego miejsca w grupie. Tam przyszło im się zmierzyć z SP Korsze. Duża determinacja, wola zwycięstwa oraz bardzo dobra gra, pozwoliły Perłom pewnie pokonać rywalki 8:0. W półfinałach nasze dziewczęta stanęły do walki z zawodniczkami SP Samborowo. Wynik spotkania 1:4. W meczu finałowym nasze dziewczęta stanęły do walki z zawodniczkami SSP Tylice. Był to najlepszy mecz turnieju i kolejna wygrana Pereł 7:0.

Najlepszą strzelczynią turnieju została nasza zawodniczka – Aleksandra Pacuszka (30 goli). „Zieloną Kartę Fair Play” zdobyła również nasza Perełka – Marika Słodownik. To był fantastyczny dzień, w czasie którego można było zobaczyć mnóstwo dziecięcych uśmiechów. I to jest właśnie w tym turnieju najważniejsze – aby najmłodsi nauczyli się czerpać radość z uprawiania sportu. Naszym dziewczętom należą się wielkie słowa uznania oraz ogromne gratulacje! Dziewczęta pokazały klasę!

Skład drużyny: Marika Słodownik, Julia Nachaj, Aleksandra Mierzejewska, Wiktoria Komuda, Agnieszka Łapińska, Zofia Mojsik, Iga Ososińska, Aleksandra Pacuszka, Oliwia Rabij, Lena Staniszewska.

Trenerzy drużyny: Zbigniew Serowiński, Marcin Nachaj

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 15-12-2017  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65