Strona Olsztynka

Aktywne Mikołajki w Waplewie
Dodano: 12-12-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2103
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 13-12-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 26

Prawie 180 osób wzięło udział w I Rodzinnym Biegu Mikołajkowym, który w ostatnią sobotę 9 grudnia odbył się w Waplewie, gm. Olsztynek. Tego typu impreza organizowana była po raz pierwszy, dlatego też liczba uczestników propagujących aktywny tryb życia miło nas zaskoczyła. Organizatorami Biegu, jak i odbywającego się również tego dnia I Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców byli: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie, Sołectwo Waplewo oraz Uczniowski Klub Sportowy „AS Waplewo”. Korzystając z okazji wspólnego spotkania w tak licznym gronie, wsparliśmy akcję charytatywną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” na rzecz małego mieszkańca Olsztynka, Ksawerego Kokosza, który od urodzenia dzielnie toczy walkę o swoją samodzielność w przyszłym dorosłym życiu.

      Ten aktywny dzień rozpoczął powitaniem Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Waplewie Pan Piotr Kolek oraz Burmistrz Olsztynka Pan Artur Wrochna, życząc wszystkim uczestnikom radosnego aktywnego dnia spędzonego w towarzystwie rodziny i znajomych. Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Pan Andrzej Wojda dokonał uroczystego otwarcia I Rodzinnego Biegu Mikołajkowego. W Waplewie gościliśmy również Radną oraz Przewodniczącą Komisji ds. Społecznych Panią Alicję Woźnicką oraz Radnych gm. Olsztynek Pana Jerzego Głowacza, Pana Krzysztofa Kowalskiego Pana Andrzeja Argalskiego oraz proboszcza miejscowej parafii Jerzego Mazura.

      Do wspólnego biegania organizatorzy zachęcili wszystkie pokolenia, w tym całe rodziny z dziećmi w każdym wieku. Trasa biegu wynosiła ok. 2,5 km, a celem była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania w terenie. Nie wszystkim się spieszyło, bowiem w biegu nie było wygranych ani przegranych, liczyła się dobra zabawa oraz wspólnie spędzony czas z rodziną i znajomymi. Medal i gratulacje otrzymali wszyscy uczestnicy, a dzieci dodatkowo słodycze.  Zgodnie z zasadami, biegacze mieli na głowach czerwone czapeczki świętego Mikołaja, co dodatkowo wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę. Po biegu każdy uczestnik mógł się posilić pyszną grochówką, kiełbaską z ogniska i innymi smakołykami. Nie zabrakło również Mikołaja, który tego dnia obdarowywał dzieci słodyczami. Miny uczestników były bezcenne i napawały nas radością, że nasze przedsięwzięcie i praca włożona w przygotowania miały sens.

      Po biegu, rodzice przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Waplewie, wprowadzili nas w świąteczny klimat prezentując przedstawienie pt. „Święty Mikołaj zachorował”. Wszyscy byli zachwyceni i obejrzeli przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

            Tego samego dnia, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie  odbył się pokazowy mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną Sołectwa Waplewo, a Aktywni Olsztynek, który po zaciętej walce zakończył się zwycięstwem 2:1 zespołu Aktywni Olsztynek.

Następnym elementem imprezy był I  Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.

Wzięły w nim udział 3 drużyny z gminy Olsztynek.

1.Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”,

2.Szkoła Podstawowa nr 2 im. Witolda Pileckiego w Olsztynku,

3.Uczniowski Klub Sportowy „AS Waplewo”.

      Podczas turnieju walka sportowa była bardzo zacięta, wszyscy chcieli zwyciężyć, nie zapominając jednak o zasadzie fair-play. Turniej miał na celu popularyzację  piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży, wprowadzenie masowej aktywności ruchowej  poprzez grę w piłkę siatkową, przeciwdziałanie postępującym  zjawiskom zachowań patologicznych poprzez uczestnictwo w zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz imprezach i zawodach sportowych, uaktywnianie i integracja środowisk sportowych w gminie.

      Po zaciętej walce sportowej wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce:   Uczniowski Klub Sportowy „AS Waplewo”

II miejsce:  Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Witolda Pileckiego w Olsztynku

Drużyny otrzymały puchary oraz medale.

Uczniowski Klub Sportowy „AS Waplewo” reprezentowali: Paweł Czerwiński, Kacper Lisowski, Damian Gniadek, Nicholas Krzyżak, Szymon Tomporowski, Marcin Cendrowski, Igor Jaszczanin, Michał Schrödter.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, sponsorom, organizatorom, wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień obfitował w różne atrakcje, nie tylko sportowe. Po wysłuchaniu licznych opinii, z pewnością stanie się on tradycją i na stałe zagości w Waplewie, co bardzo cieszy organizatorów, ponieważ widać, że tego typu impreza jest potrzebna mieszkańcom Waplewa i nie tylko.

                                                                                                     Hanna Cieśla, Andrzej Duda

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 15-12-2017  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65