Strona Olsztynka

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Waplewie na I Olsztyńskim Biegu Niepodległości
Dodano: 20-11-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1773
grafika

11 listopada minęło 99 lat od historycznej daty, kiedy to Polska odzyskała niepodległość. To wydarzenie świętowane jest co roku na wiele różnych sposobów, a jednym z nich są biegi na dystansie 10 km. Takie wydarzenia odbywają się w polskich miastach już od wielu lat, a w Olsztynie w tym roku po raz pierwszy.

W tym dniu, jako przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie, wraz z uczennicami Olą Gliwka i Anną Orłowską, miałam zaszczyt brać udział w  I Olsztyńskim Biegu Niepodległości pod patronatem honorowym Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

Ola i Ania brały udział w charytatywnym Biegu Dzieci na dystansie 600m, ja pobiegłam w biegu głównym – 10km. Mimo, że akcja organizowana była po raz pierwszy, wrażenia uczestników były niesamowite. Bieg w barwach biało-czerwonych, w radosnej atmosferze, a na mecie zdobycie pamiątkowego medalu, uczyniło ten dzień wyjątkowym.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłyśmy się sprawdzić, że zarażam swoich uczniów pasją do biegania. Dziękuję moim uczennicom, które były bardzo zdeterminowane i zrobiły wszystko, żeby tego dnia dojechać do Olsztyna, a rodzinom za zapewnienie dowozu.

Mam nadzieję, że udział w Olsztyńskim Biegu Niepodległości stanie się już tradycją w naszej placówce i już za rok na mecie pojawi się nas więcej.

Hanna Cieśla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 15-12-2017  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65