Strona Olsztynka

POWRÓT GMINNYCH INTEGRACYJNYCH OLIMPIAD SPORTOWYCH!
Dodano: 21-06-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1872
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 21-06-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 21

Po trzech latach nieobecności 13 czerwca 2017 r. do gminnego kalendarza powróciła najbardziej masowa ze wszystkich imprez sportowych: Gminna Integracyjna Olimpiada Sportowa. Po raz piętnasty  413 dziewcząt i chłopców  ze wszystkich miejskich oraz gminnych szkół i przedszkoli spotkało się na Orliku przy ulicy Ostródzkiej, by stanąć w sportowe szranki. 

             Tegoroczne zawody zorganizował UKS „TOP – SPIN” Olsztynek, którego  Prezes, Pan Mariusz Obarek, uroczyście otworzył Olimpiadę. Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Olsztynku oraz Gminnej Rady Sportu.

            Niestety przez kaprysy pogody udało się przeprowadzić tylko tzw. „Małą Olimpiadę”, czyli dla dzieci klas 0 – III. Zawodników szkół podstawowych z klas starszych oraz gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i sportowców niepełnosprawnych zapraszamy na stadion „Olimpii” Olsztynek 20 września 2017r.

            W biegu na 40 metrów, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal z miejsca dziewcząt i chłopców wręczono ponad 24 komplety medali oraz dyplomów, oddzielnie dla klas 0, I, II i III, ponieważ zdarzały się miejsca ex aequo!

            Jak zwykle, dzięki uprzejmości wszystkich dyrektorów szkół z terenu miasta i gminy Olsztynek, zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego:

- bieg na 40 m.: Panowie Mariusz Obarek, Adam Wyszyński, Ireneusz Waloszek, Piotr Podhajny, Michał Grzeszczak,

- rzut piłeczka palantową: Panowie Bogdan Sternicki, Paweł Puczek, Zbigniew Serowiński, Piotr Kolek,

- skok w dal z miejsca: Panie Iwona Obarek, Janina Berek oraz Panowie Zdzisław Dzięgielewski, Andrzej Duda,

- sekretarz zawodów: Pani Maria Gronkiewicz.

Podziękowania należą się również:

- zakup medali, dyplomów i napojów chłodzących: Pan Mariusz Obarek,

- koordynator z ramienia Urzędu Miejskiego w Olsztynku: Pani Agnieszka Tomaszewska,

- nagłośnienie: Pan Paweł Puczek, któremu dzielnie pomagał uczeń klasy Vd          Konrad Kania,

- opieka medyczna: Pani Jolanta Ponczkowska,

- medale wręczały: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynku - Pani Beata Bukowska, Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Olsztynku - Pani Barbara Sternicka oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynku -  Pani Maria Sawczuk,

- pomoc w organizacji: uczniowie Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku,

- koordynator i prowadzenie zawodów:  Grzegorz Rudziński.

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA

(Uwaga o zajętym miejscu decyduje jakość, a dopiero potem ilość medali)

KLASA  0

SZKOŁA

ZŁOTE

SREBRNE

BRĄZOWE

RAZEM

MIESCE

Przedszkole Miejskie w Olsztynku

5

2

5

12

I

Szkoła Filjalna w Królikowie

1

2

1

4

II

Szkola Podstawowa w Elgnówku

0

2

0

2

III

 

KLASA I

SZKOŁA

ZŁOTE

SREBRNE

BRĄZOWE

RAZEM

MIEJSCE

Szkoła Podstawowa w Olsztynku

5

2

4

11

I

Szkoła Podstawowa w Waplewie

1

1

1

3

II

Szkoła Filjalna w Królikowie

0

3

2

5

III

Szkola Podstawowa w Elgnówku

0

0

1

1

IV

 

KLASA II

SZKOŁA

ZŁOTE

SREBRNE

BRĄZOWE

RAZEM

MIEJSCE

Szkoła Podstawowa w Olsztynku

4

3

5

12

I

Szkoła Podstawowa w Waplewie

2

1

0

3

II

Szkola Podstawowa w Elgnówku

0

1

2

3

III

Szkoła Filjalna w Mierkach

0

1

0

1

IV

 

KLASA III

SZKOŁA

ZŁOTE

SREBRNE

BRĄZOWE

RAZEM

MIEJSCE

Szkoła Podstawowa w Waplewie

3

1

1

5

I

Szkoła Podstawowa w Olsztynku

2

4

3

9

II

Szkola Podstawowa w Elgnówku

1

0

1

2

III

Szkoła Filjalna w Królikowie

0

1

1

2

IV

 

ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM

                                                                        GRZEGORZ RUDZIŃSKI

 

 

 

 

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-11-2017  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6