Strona Olsztynka

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dodano: 01-03-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2616
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 01-03-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 8

1 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia składamy hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia - mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę niepodległości.

             26 lutego uczniowie klas Ia, IIf i IVa wraz z rodzicami wzięli udział w V Biegu Pamięci Tropem Wilczym. Zwarci i gotowi o godz. 12.00 wystartowali drogami Lasu Miejskiego na Stadionie Leśnym w Olsztynie. Dystans, który mieli do pokonania to 1963 m, który wskazywał na rok, w którym został zastrzelony ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Sympatycy biegania i miłośnicy historii Polski z Olsztynka dotarli do mety. Nie liczył się czas, czy miejsce na mecie - najważniejsze było  przebyć trasę i upamiętnić w ten sposób patriotów: Inkę, Zagończyka, Łupaszkę, Witolda Pileckiego, Antoniego Żubryda.

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, medal i pamiątkowy dyplom. Organizatorzy (Warmińsko - Mazurski Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej) zadbali o ciepły posiłek i opiekę medyczną.

Serdecznie dziękuję uczestnikom biegu. Jestem dumna z moich pierwszaków, że dali radę! Brawo !!! Wasze zaangażowanie w ten projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

                                               Katarzyna Hacia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 19-06-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 08-06-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 38