Strona Olsztynka

Olsztynek na IX Festiwalu Cittaslow w Lidzbarku
Dodano: 30-05-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1026
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 30-05-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 72

26 maja w Lidzbarku Welskim odbył się IX Festiwal Cittaslow. Udział w nim wzięło 28 miast członkowskich Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow.

Naszą gminę na festiwalu reprezentowali Burmistrz Olsztynka i Koordynator Sieci Artur Wrochna i Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda. Stoisko promocyjne gminy reprezentowane było przez pracowników Referatu Promocji i Muzeum Historii Olsztynka Justynę Balicką i Karola Kijkowskiego.

Dzień wcześniej w piątek 25 maja, odbyło się posiedzenie Członków Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow w Lidzbarku.

Uczestników zebrania powitał Koordynator Sieci Artur Wrochna. Swoje wystąpienia mieli m.in.: Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek - gospodarz tegorocznego IX Festiwalu Miast Cittaslow - oraz Burmistrz Maaseik z Belgii Jan Creemers.

Wśród podejmowanych uchwał przez zgromadzonych burmistrzów była m.in.: recertyfikacja miast Barczewo, Gołdap i Dobre Miasto, które dokonały samooceny spełniania międzynarodowych kryteriów dla miast Cittaslow.

Ważnym punktem programu zebrania było sprawozdanie Krajowego Komitetu Naukowego Cittaslow, które przedstawił Członek Komitetu Stanisław Harajda oraz zatwierdzenie zmian do Regulaminu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Tego samego dnia odbyło się również Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia "Polskie Miasta Cittaslow".

Miasta członkowskie miały okazję do promocji i prezentacji walorów swoich gmin oraz lokalnych produktów i tradycyjnych wyrobów.

Gmina Olsztynek po raz kolejny przyciągnęła wielu odwiedzających swoimi najlepszymi regionalnymi smakami wśród, których nie zabrakło: wędzonych i marynowanych ryb z Gospodarstwa Rybackiego w Swaderkach, pysznego pachnącego chleba oraz słodkich wyrobów ze Spółdzielni Handlowo Produkcyjnej w Olsztynku, znanych i cenionych musztard i octów z Wytwórni Octim, wyrobów masarskich z Zakładu „Tomuś” Tomasza Reihsa, dorodnych pomidorów z Hurtowni Warzyw i Owoców Piotra Żółtkowskiego, produkowanych w Olsztynku soków i przetworów owocowych firmy Tymbark. Ponad to na stoisku nie zabrakło również misternie wykonanych wyrobów z Huty Szkła Artystycznego Tarasa Krynickiego w Olsztynku. Dzięki wspaniałym regionalnym strojom udostępnionym przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku nasze stoisko jak zawsze prezentowało się wyjątkowo okazale.

Odwiedzający nasze stoisko mogli także zapoznać się z ofertą turystyczną i największymi atrakcjami naszej gminy.

Dzięki tak bogatej ofercie i zaangażowaniu tak wielu podmiotów stoisko Gminy Olsztynek było jednym z najchętniej odwiedzanych punktów w czasie trwania Festiwalu i zajęło III miejsce w konkursie na "Najlepsze Stoisko Promocyjne Miast Cittaslow" wśród 28 stoisk biorących udział w konkursie.

Podczas festiwalu panowała prawdziwie rodzinna i radosna atmosfera podczas, której nie zabrakło wielu atrakcji, konkursów i zabaw dla dzieci. Ważną częścią festiwalu był barwny korowód z Placu Hallera do Parku Sportowo-Rekreacyjnego, ciekawym punktem programu był także wyścig "smoczych łodzi", który dostarczył uczestnikom wielu emocji.

Sobotni program festiwalu odbywającego się w Parku Sportowo-Rekreacyjnym nad jeziorem Wlewskim obejmował m.in.: kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, a także kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej oraz konkursy z nagrodami.

Na barwnej scenie Cittaslow zaprezentowały się zespoły ze wszystkich miast sieci. Naszą gminę reprezentował zespół tańca nowoczesnego STREET FLOW DANCE CREW, który swoim energetycznym układem poruszył zgromadzoną pod sceną publiczność.

Dla gości festiwalu i mieszkańców Lidzbarka wystąpił zespół Bayer Full oraz na zakończenie imprezy gwiazdą wieczoru był - Łukasz Zagrobelny.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23