Strona Olsztynka

Zalando w Olsztynku
Dodano: 09-03-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3880
grafika

Na początku marca w Urzędzie Miejskim w Olsztynku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące budowy centrum logistycznego firmy Zalando Lounge. Gośćmi Burmistrza Olsztynka byli przedstawiciele inwestora: Stephanie Michl oraz Sven Thiessen, jak również firm, które prowadziły projekt na etapie przygotowania dokumentacji oraz budowy: Pani Agata Zając oraz Pan Tomasz Olszewski z firmy Jones Lang LaSalle, a także Panowie Piotr Łada oraz Łukasz Celmer z firmy Hillwood. W spotkaniu wzięli udział również Starosta Powiatu Olsztyńskiego Pani Małgorzata Chyziak, Pani Barbara Tuńska z Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Olsztynie, przedstawiciele samorządu gminnego, kierownicy podległych jednostek oraz reprezentanci zakładów pracy i instytucji działających na terenie gminy.

Podczas spotkania została zaprezentowana marka Zalando Lounge, dotychczasowe osiągnięcia firmy i plany dalszego rozwoju, których centrum w Olsztynku stanowić będzie istotny element. W trakcie spotkania przedstawiciele inwestora poinformowali o swoich planach dotyczących wielkości i warunków zatrudnienia, a także omówili harmonogram realizacji inwestycji. Przybyli z dużą uwagą wysłuchali przedstawionych informacji. Nie brakowało też pytań o przyszłą współpracę z społecznością gminy.

Spotkanie było pierwszą publiczną prezentacją inwestycji i spotkało się z pozytywnym odbiorem.

Przypomnijmy, że centrum dystrybucyjne Zalando Lounge będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, a zarazem największą inwestycją w naszym regionie. Powstanie na powierzchni ok. 26 hektarów, natomiast same hale magazynowe będą miały powierzchnię ok. 10 hektarów a z parkingami ok. 13 hektarów. Planowane zatrudnienie w początkowym okresie działalności centrum ma wynieść ok. 500 osób. O rozmachu inwestycji świadczy również fakt, że dla jej realizacji inwestor w ramach inwestycji zamierza przebudować węzeł drogowy przy Ameryce oraz drogę powiatową w kierunku Gietrzwałdu.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65