Strona Olsztynka

Unijne dofinansowania w Gminie Olsztynek
Dodano: 01-12-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3004
grafika

30 listopada br. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna wraz ze Skarbnikiem Gminy Lucyną Łukaszewicz w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego reprezentowanego przez Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina oraz Członka Zarządu Województwa Mirona Sycza podpisali umowy na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020.

Projekty planowane do realizacji w gminie Olsztynek to: „Rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego regionu poprzez remont i modernizację zabytkowej wieży ciśnień”, „Zagospodarowanie plaży miejskiej” oraz „Wdrożenie e-usług w Gminie Olsztynek”. Zostaną one dofinasowane środkami RPO Województwa na kwotę blisko 7 500 000 złotych. Dwa pierwsze projekty zostaną zrealizowane z Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Cittaslow natomiast trzeci w ramach osi priorytetowej „Cyfrowy region”.

W ramach pierwszego z projektów tj.: „Rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego regionu poprzez remont i modernizację zabytkowej wieży ciśnień” (ok. 3 206 000 zł dofinasowania) zaplanowano remont i modernizację zabytkowej wieży ciśnień, stworzenie 19 miejsc parkingowych dla gości wraz z miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Dodatkowo planowana jest m.in. zmiana lokalizacji wejścia głównego, przebudowa przyległego pomieszczenia technicznego z wydzieleniem pomieszczenia na recepcję oraz pomieszczenia na szatnię i toaletę. Zabytkowa wieża ciśnień będzie stanowiła zarówno ciekawą atrakcję turystyczną jak i podniesie poziom estetyki olsztyneckiego krajobrazu.

Realizacja projektu „Zagospodarowanie plaży miejskiej” (ok. 3 821 000 zł dofinasowania) zakłada rozbiórkę pozostałego budynku, który niegdyś pełnił funkcję przebieralni oraz rozbiórkę starego, drewnianego pomostu, w miejsce którego powstać mają dwa nowe pomosty pływające: cumowniczy zakończony punktem widokowym oraz kąpielowy. Na terenie plaży powstanie magazyn sprzętu pływającego wraz z budynkiem obsługi plaży. Dla korzystających z obiektu przewidziano również trzy altany biwakowe, plac zabaw z siłownią terenową oraz boiska wielofunkcyjne. Na wydarzenia kulturalne został zaprojektowany amfiteatr z przyległymi parkingiem na 55 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Projekt „Wdrożenie e-usług w Gminie Olsztynek” (ok. 458 000 zł dofinasowania) przewiduje stworzenie portalu miejskiego, dostawę i wdrożenie e-portalu GIS - interaktywnych map dostosowanych treścią do potrzeb użytkowników, zawierających różne informacje dotyczące działalności gminy m.in.: działek na sprzedaż, terenów inwestycyjnych oraz bazy noclegowo-gastronomicznej, zakup wyposażenia informatycznego do realizacji projektu oraz wdrożenie e-usług m.in.: złożenie wniosku o wydanie decyzji o ustalenie lokalizacji celu publicznego, o zwarcie lub przedłużenie umowy dzierżawy, czy też nadanie numeru porządkowego nieruchomości.

Wykonanie powyższych przedsięwzięć zaplanowane jest na 2018 rok.

W czasie spotkania przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali 40 umów z samorządami z całego województwa na zrealizowanie projektów na ponad 125 milionów złotych m.in.: w zakresie e-administracji, która przybliży urzędy obywatelom, przez remonty i rewitalizacje zabytków i terenów rekreacyjnych, po inwestycje w transport publiczny czy staże dla uczniów.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65