Strona Olsztynka

zaawansowane
baner BIP
baner Olsztynecki Budżet Obywatelski
baner Projekty Unijne
baner Olsztynek na facebook-u
baner Kanał Gminy Olsztynek na YouTube
baner Dziennik Ustaw / Monitor Polski
baner http://olsztynek.e-mapa.net/
baner Miejski Dom Kultury
baner Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner 100 lat Skansenu w Olsztynku
baner
stat4u
Jarmark Wielkanocny 2017
Dodano: 10-04-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 305
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 10-04-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 20

W minioną sobotę po raz kolejny w centrum Olsztynka odbył się Jarmark Wielkanocny. Organizatorami byli MBL - Park Etnograficzny w Olsztynku, Urząd Miejski w Olsztynku oraz Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna.

Jarmark połączony był z kiermaszem wielkanocnym. Na stoiskach można było znaleźć regionalne produkty, świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, palmy, koszyczki wielkanocne oraz rękodzieło. W Kiermaszu uczestniczyło ponad 40 wystawców, a że pogoda dopisała to i mieszkańców Olsztynka oraz okolicznych miejscowości nie zabrakło, którzy tłumnie całymi rodzinami uczestniczyli w wydarzeniu.

Program artystyczny podzielony był na dwie części, które odbywały się równolegle – na scenie plenerowej w rynku miasta oraz w Salonie Wystawowym. W obu miejscach prezentowały się zespoły muzyczne oraz inne formy sceniczne z Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Powiatowej Szkoły Muzycznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie, Szkoły Podstawowej w Elgnówku, Szkoły filialne w Królikowie i Mierkach oraz zespoły muzyczne MDK. Występy w salonie wystawowym uświetnił koncert Olsztyneckiego Chóru Kameralnego Arte del Canto. Zespoł Szkół w Olsztynku zaprezentował wielkanocne warsztaty kulinarne pod nazwą: „Hej Mazur! Mazureczek!”, podczas których można było bezpłatnie skosztować pysznych dań oraz napić się gorącej herbaty lub kawy. Wszystkie programy i występy były starannie przygotowane, dużą uwagę zwrócono na tradycję oraz regionalny charakter zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 24-04-2017   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 12