Strona Olsztynka

100 lip na 100-lecie Niepodległości
Dodano: 15-05-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1082
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 16-05-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 44
grafika
Dodano: 16-05-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 48

7 maja br. na terenie naszej gminy miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którego organizatorami byli Rejonowe Koło Pszczelarzy w Olsztynku, Nadleśnictwa Jagiełek, Nadleśnictwo Olsztynek oraz szkoły podstawowe z naszej gminy. Pszczelarze wraz z leśnikami oraz dziećmi i młodzieżą postanowili upamiętnić 100 lecie odzyskania niepodległości sadząc pamiątkowe lipy.

Uroczystości rozpoczęły się spotkaniem w Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku z Józefem Zyskiem Prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie oraz wiceprezesem Zarządu Krajowego Piłsudczyków RP. Człowiekiem zafascynowanym postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego, który przybliżył wszystkim nie tylko biografię Józefa Piłsudzkiego, ale również wartości, które były ważne w życiu marszałka.

Po spotkaniu odbyło się uroczyste sadzenie pamiątkowych „Lip Pamięci” wzdłuż ul. Leśnej w Olsztynku. Sadzenie lip zakończyło się odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej.

Następnie Józef Zysk wraz z zaproszonymi gośćmi odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie gdzie również spotkał się z uczniami i tam też posadzono „ Lipy Pamięci” i odsłonięto tablicę pamiątkową.

Uroczystość zakończyła się spotkaniem piłsudczyka Józefa Zyska z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.

Drzewa sadziła młodzież szkolna wraz z pszczelarzami RKP w Olsztynku z prezesem Krzysztofem Wieczorkiem, przedstawicielami Nadleśnictwa Jagiełek z Nadleśniczym Bożeną Przesław i Nadleśnictwa Olsztynek z Nadleśniczym Dariuszem Krzyżanowskim. Pamiątkowe lipy zasadzili również przedstawiciele władz lokalnych Burmistrz Artur Wrochna, Zastępca Burmistrza Bogusław Kowalewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wojda, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Irena Pisarewicz, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Alicja Woźnicka oraz radni Stefan Pieńkowski i Ryszard Orłowski. Swoje drzewa z młodzieżą posadzili również. ks. kanonik Sławomir Piniaha oraz ks. proboszcz Jerzy Mazur, Komendant Komisariatu Policji w Olsztynku Janusz Wirchanowicz, Komendant Straży Miejskiej Mirosław Szostek, dyrektorzy szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku Beata Bukowska i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Piotr Kolek wraz z gronem pedagogicznym i przedstawicielami Rady Rodziców, sołtys Waplewa Andrzej Kuźniewski. Zaszczytem dla uczniów było sadzenie lip z Prof. dr hab. Jerzym Wilde kierownikiem katedry pszczelnictwa UWM w Olsztynie oraz Marią Wilde z Centrum Pszczelarskiego w Gryźlinach.

Goście pozostawili nam w pamięci swoje przesłania. Leśnicy, że nie wystarczy zasadzić lipy, ale należy o nie dbać, aby mogły wyrosnąć na piękne drzewa.  Pszczelarze swoje życiowe motto: „Pracą i ładem za pszczół przykładem”.

Mamy nadzieję, że drzewa będą rosły wraz z uczniami, a pszczołom nie zabraknie pożytku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23