Strona Olsztynka

Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie
Dodano: 29-03-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 955
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 29-03-2018
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 44

21 marca 2018r., według kalendarza, to Pierwszy Dzień Wiosny. Organizatorem tej radosnej, szkolnej uroczystości był Samorząd Uczniowski. Na dworze, co prawda zimno, ale na szczęście od rana świeciło słońce.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej trwały ostatnie przygotowania do Konkursu Piosenki, w którym uczestniczyli uczniowie z Koła Muzycznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Moroz oraz p. Danutę Król. W sali gimnastycznej słychać było uczestników konkursu, którzy ćwiczyli dykcję i emisję głosu. Następnie po dzwonku cała nasza społeczność uczniowska wraz z wychowawcami udała się barwnym, wiosennym korowodem na spacer wokół szkoły. Uczniowie grali na różnych, głośnych instrumentach. W ten sposób żegnali zimę, witali upragnioną wiosnę. Na czele korowodu „szła” marzanna – Lucynka – tak nazwali ją Ania, Hania i Tomek z kl. V, którzy wykonali kukłę ze słomy i resztek kolorowych tkanin. Tuż za nią podążała Pani Wiosna, w którą wcieliła się Hania Gątarz, a następnie wszyscy uczniowie.

Gdy dotarliśmy do szkoły, uczniowie spalili słomianą kukłę. Pani Król przypomniała nam polską tradycję związaną z powitaniem wiosny. Następnie śpiewaliśmy wspólnie piosenkę na melodię „Krakowiaczek jeden”:

„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem,

Niesiemy marzannę nad zieloną wodę.

Radują się drzewa, weselą się domy,

Niesiemy marzannę – chochoła ze słomy.

Wrzucimy do wody niedobrą boginię,

Niech prędko do morza zła zima popłynie”

Przed rozpoczęciem konkursu w sali gimnastycznej zabrał głos p. dyrektor Piotr Kolek, który serdecznie przywitał zebranych uczniów, a wszystkim uczestnikom konkursu życzył powodzenia.

Następnie nauczyciele zaśpiewali a capella piosenkę o marzannie, żeby zachęcić młodych solistów do występu. Później były wiosenne zagadki dla uczniów.

Nadszedł czas na Konkurs Piosenki na którym nie zapomnieliśmy o naszych korzeniach. Uczestnicy wykonywali piosenki polskich autorów i wykonawców, a wśród nich znalazły się utwory muzyczne z nutą patriotyczną.

Zdolności wokalne oceniało jury w składzie: p. Iwona Roczan – Hodyra, p. Danuta Wieczorek, p. Hanna Cieśla i uczennica klasy VII Julia Piesiak. Konkurs prowadziły Aleksandra Gliwka, Małgorzata Kulwicz, Kornelia Rotuska oraz Aleksandra Górska. W młodszej grupie wiekowej zaprezentowało się 9 uczestniczek, w starszej 10. Słodkie upominki wręczała Pani Wiosna, czyli Hanna Gątarz.

Wyniki konkursu ogłosiła p. Danuta Wieczorek.

W grupie młodszej I – III zostały nagrodzone następujące osoby:

I miejsce: Nadia Rotuska

                             Wanessa Brzozowska

                                            II miejsce: Zofia Reszka

  III miejsce: Eliza Kamińska

W grupie starszej IV – VII:

      I miejsce: Aleksandra Szustkiewicz

                                                        Jan Ignaczak

II miejsce: Wiktoria Zdunowska

 Julia Waśk

                                      III miejsce: Amelia Ignaczak

            Julia Kordowska

Wyróżnienie: Zuzanna Kolek

Po konkursie został rozegrany długo oczekiwany mecz – nauczyciele kontra uczniowie.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Pierwszego Dnia Wiosny i Szkolnego Konkursu Piosenki za przygotowanie elementów dekoracji: uczniom klasy IVb z Koła Artystycznego oraz Julii Piesiak i Julii Kordowskiej.

Dziękujemy również wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pamiętali o założeniu symbolicznych, dwóch różnych, kolorowych skarpetek, by w ten sposób przypomnieć, że 21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa.

Samorząd Uczniowski pamiętał o naszym Marcelku i przygotował dla niego niespodziankę, która sprawiła mu przyjemność.

W tym dniu wiosna mało dała się zauważyć, jednak my byliśmy pełni radości i optymizmu.    

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65