Strona Olsztynka

Jarmark Wielkanocny 2018
Dodano: 27-03-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2043
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 27-03-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 66

Olsztynecki Jarmark Wielkanocny ma swoją wieloletnią tradycję. W minioną sobotę po raz kolejny mieszkańcy i przybyli goście w centrum Olsztynka uczestniczyli w tym wydarzeniu. Organizatorami byli MBL - Park Etnograficzny w Olsztynku, Urząd Miejski w Olsztynku oraz Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna.

Jarmark połączony był z kiermaszem wielkanocnym. Na stoiskach można było znaleźć regionalne produkty, świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, palmy, koszyczki wielkanocne oraz rękodzieło. W Kiermaszu uczestniczyło wielu wystawców, a że pogoda dopisała jarmark licznie odwiedzili mieszkańcy Olsztynka oraz okolicznych miejscowości.

Na scenie plenerowej w rynku miasta swoje program artystyczny zaprezentowały, zespoły muzyczne oraz inne formy sceniczne z Przedszkola Miejskiego, olsztyneckich szkół podstawowych, Powiatowej Szkoły Muzycznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie, Szkoły Podstawowej w Elgnówku, Szkoły filialne w Królikowie i Mierkach oraz zespoły muzyczne MDK. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, w którym zwyciężyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierkach. Najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez MDK. Zespół Szkół w Olsztynku zaprezentował wielkanocne warsztaty kulinarne „Hej Mazur! Mazureczek!”, podczas których można było bezpłatnie skosztować pysznych dań oraz napić się gorącej herbaty lub kawy. Wszystkie programy i występy były starannie przygotowane, dużą uwagę zwrócono na tradycję oraz regionalny charakter zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23