Strona Olsztynka

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku
Dodano: 24-01-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1315
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 24-01-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 46

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 17.01.2018 jak co roku, w naszym przedszkolu gościli przedstawiciele Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku, dyrektor ośrodka Pani Ewa Szerszeniewska oraz kierownik Domu Dziennego Pobytu Pani Emilia Nowicka.

Przedszkolaki złożyły życzenia w postaci wierszy, piosenek i tańców Seniorzy otrzymali od dzieci kosz kwiatów własnoręcznie wykonanych. Następnie wszyscy Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowały kucharki z naszego przedszkola.

Ważnym celem wychowania dzieci jest budowanie wartości tak, aby dzieci były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie oraz potrafiły i chciały nieść im pomoc. Dlatego od wielu lat nasze przedszkole systematycznie współpracuje z seniorami. Ta wieloletnia współpraca to wspaniała lekcja akceptacji i tolerancji wobec ludzi starszych oraz uczenia empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Współpraca z Seniorami to okazja do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej. Niesienie radości drugiemu człowiekowi jest największą wartością, o której nie możemy zapomnieć.

Dzień Babci i Dziadka to święto, które jest niezwykle ważne w kalendarzu przedszkolnym. Chcąc uroczyście uczcić ten dzień, dzieci w każdej grupie przygotowały upominki oraz zorganizowały przyjęcie dla swoich Babć i Dziadków. Zaprezentowały krótkie programy artystyczne składające się z wierszyków, piosenek i tańców. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich ukochanych wnucząt oraz nagrodzili je gromkimi brawami.

Jesteśmy przekonani, że to czego nauczymy nasze przedszkolaki na zawsze zapisze się w ich pamięci i zaowocuje w kolejnych etapach ich życia.

 

Dyrekcja i nauczycielki

Przedszkola Miejskiego w Olsztynku

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 23-07-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23