Strona Olsztynka

Zabawa Andrzejkowa w ZS-P w Waplewie
Dodano: 01-12-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 836
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 01-12-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 40

W środę 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował na 6 i 7 godzinie lekcyjnej zabawę andrzejkową dla całej społeczności uczniowskiej.

W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Dziewczęta z Samorządu przebrały się za wróżki oraz cyganki.

Pani Danusia Król zapoznała uczniów z tradycją andrzejek i katarzynek. Pan Dyrektor Piotr Kolek otworzył imprezę.

Na samym początku „oblężenie” przeżywały magiczne damy, które przepowiadały chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których były nazwy zawodów, wróżył z zapałek itp. Katalog wróżb, przygotowany przez dziewczęta, był bardzo bogaty. Dodatkowo nastrój potęgowały stroje wróżek i ich rekwizyty, które samodzielnie przygotowały.

Wiele pracy miały Pani Marta Szczepańska, Pani Anna Tuzik, które zajęły się kiermaszem ciast. Dochód z nich zostanie przeznaczony na zasilenie funduszu Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń chciał spróbować wybornych smakołyków upieczonych przez uczniów i ich rodziców.

Po „wróżbiarskim maratonie” i degustacji pysznych ciast, był czas na dyskotekę. Uczniowie tańczyli przy muzyce, którą wybrał specjalnie na tę okazję Pan Andrzej Duda. Wszyscy bawili się wesoło. Tańce, pląsy przeplatane były wróżbami: „Kolorowe klucze”, „Magiczne liczby”, „Magiczne kolory”, „Magiczne litery”, „Mowa kwiatów”, „Co mówią owoce”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Wróżba z ciastek” oraz „Wędrujących butów”. Chętnych dziewczynek i chłopców nie brakowało.

W trakcie zabawy odwiedziły nas przedszkolaki, które tez chciały poznać swoją przyszłość.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą zdjęcia, które zrobiła Pani Marta Kuca.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim rodzicom za upieczenie dostarczenie ciast, które można było za symboliczną kwotę kupić na kiermaszu; Pani Marcie Nikel za pomoc w przygotowaniu elementów dekoracji; Pani Marcie Kowalskiej i Pani Justynie Górskiej za pomoc w organizacji wróżby – lanie wosku; Panu Andrzejowi Dudzie za kupienie cukierków.

Dziękujemy również pracownikom niepedagogicznym oraz uczniom i nauczycielom za pomoc w organizacji imprezy.       

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65