Strona Olsztynka

I Przedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku
Dodano: 30-11-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1032
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 30-11-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 41

Od najmłodszych lat chcemy wzbudzać w naszych podopiecznych poczucie tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do rodzimej ziemi. Popularyzując tematykę pamięci narodowej w naszym przedszkolu podejmujemy różnorodne działania. Dlatego też realizując działania konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, do którego przystąpiliśmy w bieżącym roku szkolnym, dnia 28 listopada odbył się w naszym przedszkolu I Przedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Udział w konkursie wzięły wszystkie grupy wiekowe z naszego przedszkola. Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim quizem dla dzieci, który dotyczył symboli narodowych. Przedszkolaki bezbłędnie odpowiedziały na każde z pytań. Następnie przystąpiliśmy do wysłuchania prezentacji przygotowanych przez każdą grupę. Mogliśmy wysłuchać radosnych piosenek patriotycznych takich jak, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Płynie Wisła, płynie”, „Krakowiaczek”, „Polskie ABC”, „Płonie ognisko”, jak również tradycyjnych pieśni żołnierskich: „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Warszawskie dzieci” czy „Jak szło wojsko raz ulicą”. Wszystkie prezentacje były piękne i niezwykłe. Przedszkolaki zaprezentowały, najlepiej jak potrafiły swoje umiejętności muzyczne, a zarazem sceniczne i taneczne, przygotowując małe choreografie do swych pieśni. Wszystkie dzieci wykazały się niezwykłym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje.

Jury miało niełatwe wyzwanie. Ponieważ był to pierwszy taki konkurs w naszej placówce, a wybór nie był łatwy, nasza komisja zdecydowała jednogłośnie, iż będzie to pierwszy konkurs, w którym nie ma przegranych, a wszyscy są zwycięzcami. Poświęcony czas, energia i wielkie zaangażowanie dzieci oraz ich Pań spowodowało, że każdy zasłużył na specjalne wyróżnienie. Każda z grup otrzymała więc pamiątkowy dyplom i wielki aplauz od wszystkich kolegów i koleżanek.

 Całość spotkania przebiegła w bardzo miłej i dość podniosłej, ze względu na tematykę, atmosferze. Nasze przedszkolaki to prawdziwi Mali Patrioci! Zobaczcie sami!

 

Koordynator konkursu

 „Przedszkole Młodych Patriotów”

Karolina Nowacka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65