Strona Olsztynka

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki
Dodano: 29-11-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 777
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 29-11-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 25

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku

 

Dnia 24 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Była to dla dzieci szczególna uroczystość, bowiem pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila, a samodzielne wypożyczanie książek zawsze jest miłym przeżyciem.

W świat bajek wprowadziły uczniów mol książkowy (w tej roli wystąpiła Oliwia Wilkaniec, kl. VII c) oraz książka (Kornelia Szczepkowska, kl. VII c). Dziewczęta zaprezentowały dzieciom zbiory i powiedziały jak należy obchodzić się z książkami, aby długo wyglądały ładnie i zachęcały do czytania. Natomiast dzieci z klas pierwszych w barwnych strojach przedstawiły humorystyczną scenkę do utworów Jana Brzechwy „Na straganie” oraz „Pomidor”.

Szczególnym momentem spotkania było uroczyste złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów oraz pasowanie, którego dokonała p. Irena Jędruszewska, dyrektor szkoły. Na pamiątkę włączenia do grona czytelników uczniowie otrzymali zakładki, długopisy oraz karteczki z prośbami książek o właściwe ich traktowanie. Każdej klasie wręczono dyplom. Następnie każde z dzieci mogło osobiście zapoznać się z księgozbiorem i wybrać książkę dla siebie.

Uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami. Mam nadzieję,że będą częstymi gośćmi w bibliotece a kontakt z książką sprawi im wiele radości i zadowolenia.

 

Daria Sępkowska

nauczyciel bibliotekarz

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65