Strona Olsztynka

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku
Dodano: 28-11-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 763
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 28-11-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 60

W czasach multimediów, gier komputerowych i nowoczesnych interaktywnych zabawek wydawałoby się, że pluszowy miś nie wzbudza już emocji i większego zainteresowania. A jednak okazuje się , że nic go nie zastąpi, bo w naszym przedszkolu tego dnia było więcej misiów jak dzieci. Miś od lat jest przyjacielem dzieci i każdy go ma. To przytulanka ale i towarzysz w chwilach radości i smutku. Ten niezwykły przyjaciel dzieci na całym świecie, 25 listopada ma swoje wielkie święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu od kilku lat przy tej okazji obchodzimy urodziny Misia i stało się to już naszą tradycją

Dnia 23.11.2017 r. przedszkolaki z Olsztynka obchodziły 115 urodziny Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym bądź dużym przyjacielem. Przybyły misie białe, brązowe i kolorowe, puchate, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Zabawa rozpoczęła się odśpiewaniem dla misiów urodzinowego „Sto lat”. W naszej misiowej krainie nie zabrakło zabaw w „Starego niedźwiedzia”, misiowych pociągów oraz tańców z naszymi milusińskimi. Dzieci rozwiązywały misiowe zagadki i brały udział w konkursie sprawnościowym „Niedźwiedzia łapka”. Grupa IV z tej okazji zaprezentowała wierszyk o misiu, a zespół taneczny ,,Ugi Bugi” wystąpił w „Gumisiowym tańcu”.

Zwieńczeniem całej uroczystości i wielką niespodzianką, zarówno dla dzieci, jak i wszystkich pań było przedstawienie pt. „Złotowłosa i trzy misie”, w którym główne role odegrały... właśnie Panie. Wszystko odbyło się spontanicznie i bez wcześniejszych przygotowań. Panie: Anna Wachowska i Karolina Nowacka pełniąc rolę narratorów, czytały tekst bajki, zaś zadaniem aktorów było wczuć się w swojego bohatera dostosowując swoją grę do usłyszanej treści. Wyszło znakomicie! A brawom i wiwatom nie było końca!

Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdej grupie „Misiowej teczki” pełnej niespodzianek. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Nauczycielki Przedszkola Miejskiego w Olsztynku:

Anna Wachowska

Karolina Nowacka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65