Strona Olsztynka

Bezpieczne Wakacje w Mierkach
Dodano: 05-07-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1549
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 05-07-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 25

Warsztaty letnie „Bezpieczne Wakacje”, zgromadziły na posesji świetlicy w Mierkach około 50 dzieci młodszych i starszych oraz rodziców. Przedstawiciele służb ratowniczych. Sławomir Nieciecki - OSP, Paweł Figielski - ratownik medyczny i Radek Ferszt nasz dzielnicowy. Przybliżyli zebranym zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw, pobytu w lesie, nad wodą oraz w czasie żniw. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, odpowiadały na pytania prelegentów. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz resuscytacji poszkodowanego na fantomie w wykonaniu Pawła Figielskiego.

Po części oficjalnej były gry, zabawy i konkursy, każdy występ był nagradzany nie tylko słodyczami. Dzieci wygrywały przybory szkolne, plecaki, piłki, czapeczki bawiły się wyśmienicie. Słodki poczęstunek przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Mufinki, gofry, wafelki i lody cieszyły się wielkim powodzeniem nie tylko wśród dzieci.

Oprawę muzyczną i prowadzenie spotkani przygotował Miejski Dom Kultury. Zabawa była wspaniała, trudno było się rozstać.

Dziękuję Przewodniczącemu Rady Miejskiej Andrzejowi Wojda za przekazane nam nagrody rzeczowe dla dzieci. Przedstawicielom służb ratowniczych za poświęcony nam czas oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji spotkania, dzieciom za aktywny udział. Życzę radosnych wakacji.

Halina Żydecka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 19-06-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 15-06-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 08-06-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 38