Strona Olsztynka

Dni Olsztynka 2017
Dodano: 28-06-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 3399
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 27-06-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 62
grafika
Dodano: 27-06-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 38
grafika
Dodano: 27-06-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 64
grafika
Dodano: 27-06-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 22

W miniony weekend tj. 23-25.06.2017 roku  mieszkańcy Olsztynka oraz licznie przybyli goście świętowali obchody dni miasta.

Tegoroczne Dni Olsztynka rozpoczęły się tradycyjnie od wspaniałej wielobarwnej parady, w której uczestniczyli mieszkańcy, goście, szkoły, instytucje, kluby, organizacje, firmy z gminy, pasjonaci motoryzacji oraz delegacje zagraniczne z zaprzyjaźnionych miast Polessk (Obwód Kalininngradzki) i Ostercappeln (Niemcy).

Uroczystości rozpoczęły się przed olsztyneckim ratuszem od oficjalnego przekazania klucza do bram miasta przez Burmistrza Olsztynka Artura Wrochnę - Wielkiej Ochmistrzyni, która na czas trzydniowej zabawy w mieście objęła władzę. W rolę tej postaci wcieliła się Katarzyna Waluk - Dyrektor MDK-u w Olsztynku, który przy współpracy z Urzędem Miejskim przygotował moc atrakcji i czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem.

Święto miasta jest idealnym momentem na podsumowanie osiągnięć mieszkańców. Podczas uroczystego rozpoczęcia Dni Olsztynka w Parku Sportu, Kultury i Rozrywki, Burmistrz Olsztynka pogratulował i wręczył miecz Grzegorzowi Krasowskiemu z Bractwa Rycerskiego „Konwentu Św. Piotra” życząc dalszych sukcesów za wywalczenie I miejsca podczas mistrzostw świata w sportowych walkach rycerskich federacji IMCF na miecz długi, które odbyły się w Dani. Podziękowanie na ręce Pani Małgorzaty Chyziak Starosty Olsztyńskiego złożyli także uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku, za wsparcie dla uczniów w rozwijaniu pasji związanych z żeglarstwem.

Wieczorem odbyły się koncerty, w tym występ zespołu Solid Rock. Gwiazdą wieczoru był Romuald Lipko z zespołem ze „Złotymi Przebojami”, podczas którego wystąpili: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak oraz Grzegorz Wilk.

W sobotę 24 czerwca od rana wędkarze rywalizowali w zawodach wędkarskich o Puchar Burmistrza Olsztynka. Równo w południe na rynku miasta dla wszystkich miłośników motoryzacji odbył się zlot pojazdów zabytkowych. Natomiast po południu odbyły się pokazy muzyczne oraz sportowe zaprezentowane przez mieszkańców Olsztynka. Odbyły się m.in. wyścig rowerowy dla dzieci Tour de Olsztynek oraz wyczekiwany przez wszystkie panie Olsztynecki Bieg w Szpilkach czy też bieg o Puchar Burmistrza Olsztynka. W przepięknej scenerii olsztyneckiego zamku odbyła się „Taneczna Sobota z Kubusiem”, którą uświetniły występy An Dreoe Karina, Zespół Extazy, Antykwariat, Grupa Estradowa FLAME oraz Gesek, a wieczorem Rycerze z „Konwentu Św. Piotra” zaprezentowali pokaz walk, które przyciągnęły duże grono obserwatorów. Sobota zakończyła się pokazem fajerwerków oraz wideo dyskoteką, której uczestnicy bawili się do niedzielnych godzin porannych.  

W niedzielę trzeciego dnia kończącego obchody święta dnia miasta na plaży miejskiej odbył się pokaz modeli latających „Modlot”, a na scenie w Parku Sportu, Kultury i Rozrywki odbyła się prezentacja zespołów MDK-u oraz folkowy koncert zespołu Same Suki. Obchody Dni Olsztynka zakończyła inscenizacja Nocy Kupały oraz pokaz tańca z ogniem Fire Show.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65