Strona Olsztynka

Koncert z okazji Dnia Kobiet
Dodano: 09-03-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1640
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 09-03-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 28

Tegoroczny Dzień Kobiet z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkanek naszej gminy. 8 marca w Sali Koncertowej Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Kobiet.

W tym wyjątkowym dniu licznie przybyłe Panie powitano symbolicznym kwiatkiem oraz słodkim upominkiem wręczanym przez uczniów gimnazjum. W rolę konferansjera wcielił się znakomicie Przemysław Lenart, z domu kultury.

Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna skierował do licznie zgromadzonych Pań następujące słowa:

Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny zechciały Panie przyjąć nasze zaproszenie. Święto Kobiet obchodzone uroczyście, w tak licznym gronie, to już w naszej gminie tradycja. Tradycja, która pozwala oderwać się od trudów codziennego życia i na chwilę zapomnieć o wszelkich troskach. Coraz trudniej jest sprostać codziennym obowiązkom oraz dźwigać ciężar odpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie rodziny, który  spoczywa głównie na Was.

Dzisiejsze spotkanie jest doskonałą okazją do podziękowań. Podziękowań za to, że dzięki Wam Drogie Panie! Nasza codzienność staje się radośniejsza, za to, że potraficie być silne i wytrwałe, będąc jednocześnie tak wrażliwe i subtelne. Za to, że radzicie sobie bez naszej pomocy, dając nam wielkie wsparcie w naszych męskich dążeniach. Jesteście natchnieniem nie tylko dla poetów, ale i dla naszych dzieci, rodziny i przede wszystkim dla nas – mężczyzn.

Burmistrz Olsztynka wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Wojdą wręczyli symboliczną wiązankę kwiatów na ręce Katarzyny Waluk Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku.

Uroczystość rozpoczęły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Olsztynku, które znakomicie zaprezentowały układ taneczny do „Mazura Ułąńskiego”.

Program przygotował Teatrzyku Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza, który działa nieprzerwanie od 1975 roku. Twórcy Teatrzyku znani z dbałości o każde słowo i nutę, w autorskim programie jubileuszowym zaprezentowali piosenki i wiersze zarówno te starsze jak i zupełnie świeże powstałe całkiem niedawno.

Występ przybyłych artystów publiczność nagrodziła rzęsistymi brawami. Na Panie czekał również drobny poczęstunek przygotowany z okazji ich święta.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 08-06-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 38